Pilska „Siódemka” służy najmłodszym pilanom już 70 lat

Jest rok 1950. Polska powoli podnosi się z wojennej kurzawy. Zniszczona w 90% Piła budzi się do życia. W ocalałych budynkach, przy ulicy Bohaterów Stalingradu 49 , obecnie ul. Spacerowej powstaje Państwowe Liceum dla Wychowawczyń Przedszkoli, a przy nim przedszkole ćwiczeń. Przedszkole, które bogate w swej historii istnieje do dnia dzisiejszego, tyle, że w innym miejscu, przy ulicy Witosa 22A.

Pilska „Siódemka” liczy już 70 lat. To kawał historii, pięknej historii, której towarzyszą liczne przezmiany w kraju, w gospodarce i społeczeństwie. Od 2007 roku nasze przedszkole ma patrona Pszczółkę Maję, która jest dla nas wzorem pracowitości i oddania dzieciom. Z każdym rokiem, bogatsi o doświadczenia i szanujący spuściznę poprzedników, my nauczyciele i pracownicy przedszkola wspierani przez rodziców i organ prowadzącey, tę historię piszemy każdym dniem, projektem, pomysłem i zaangażowaniem w rozwój przedszkola. Nie czekamy na przyszłość, my ją tworzymy.

Od września 2019 r. przeprowadzono liczne akcje w ramach obchodów jubileuszu. Niestety tylko do połowy marca 2020 r. Obecna sytuacja epidemii zmusiła nas do zmiany planowanych działań w ramach obchodów jubileuszu. Nie możemy zorganizować uroczystości z prezentacją dorobku dzieci, ani innych ważnych spotkań. Przenieśliśmy zatem działania tak jak pozwalają nam dzisiaj nowoczesne technologie. Internet i prasa lokalna stały się miejscem, w którym chcemy podzielić się radością z tak dostojnego jubileuszu ze wszystkimi Pilanami.

Lidia Wójciak – dyrektor przedszkola

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

pilska_siodemka1_04 pilska_siodemka1_02 pilska_siodemka1_03