Pilski Aquapark będzie rozbudowany

Aquapark, czyli nowoczesny obiekt rekreacyjno-sportowy w Pile oddany do użytku w czerwcu 2010 roku zostanie rozbudowany. Planuje się budowę krytej pływalni o wymiarach niecki basenowej 25×12,5 m oraz budowę rajskiej plaży.

Dzięki tej inwestycji więcej osób będzie mogło aktywnie wypoczywać w nowoczesnym obiekcie. Szczegóły rozbudowy przedstawił Piotr Głowski, Prezydent Piły i Krzysztof Kijak, prezes spółki Aqua-Pil.

– Zawsze powtarzałem, że ten obiekt powinien być większy i nie w tym miejscu, ale to już jest za nami. Dziś chcemy mówić, że jest potrzeba rozbudowy Aquaparku o część sportową. Składamy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie. Ma powstać również pełnowymiarowe nowe lodowisko robione w porozumieniu doradczym z klubami, które potencjalnie mogą tym lodowiskiem być zainteresowane, oraz osobami, które jeżdżą dla przyjemności i sportowo. Cześć rekreacyjna to poszerzenie oferty i zwiększenie ilości atrakcji. Ten obiekt ma być atrakcyjny dla klienta z całego subregionu – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. – To, co na planszach to pierwsze przymiarki tworzenia projektów. W tym roku rozpoczynamy od wykonania dokumentacji, a przez następnie dwa lata budowa i rozbudowa. W pierwszej kolejności chcemy rozbudować część sportową, aby wygasić obiekt po drugiej stronie ul. Kossaka. Na rozbudowanym obiekcie pracę mają znaleźć osoby również z Wodnika.

Po rozbudowie Aquapark będzie w stanie przyjąć ponad 250 osób, a na obecną chwilę jest to liczba 120 osób.

– Po rozbudowaniu pojawi się druga niecka sportowa, basen 25 na 12,5 metra, zjeżdżalnie (Anakonda, Cebula), atrakcje wodne, takie jak parasol wodny, wanny z masażem, armatki wodne. Będą również leżaki podgrzewane, a także plaża dla dzieci i sauny w postaci domków. Planujemy mieć też różne wody lecznicze – wymienia Krzysztof Kijak, prezes spółki Aqua-Pil.

Inwestycja ma kosztować 18 mln zł netto.

Rozbudowa Aquaparku nie wpłynie na to, że na osiedlu Górnym nie powstanie basen sportowy. Jak zaznaczył prezydent basen tam powstanie i będzie uzupełnieniem bazy sportowej, która tam się znajduje.

Sebastian Daukszewicz

pilski_aquapark_bedzie10

pilski_aquapark_bedzie18 pilski_aquapark_bedzie11 pilski_aquapark_bedzie12 pilski_aquapark_bedzie13 pilski_aquapark_bedzie14 pilski_aquapark_bedzie15 pilski_aquapark_bedzie16 pilski_aquapark_bedzie17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *