Pilski Junior w podróży na Placu Zwycięstwa w Pile. Zapraszamy!

„Pilski Junior w podróży” to wydarzenie o szeroko pojętym bezpieczeństwie dziecka w czasie podróży. Zapraszamy na Plac Zwycięstwa w piątek 13 lipca w godzinach od 10 do 18.

Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy Partnerów – Policję, Straż Miejską, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, PWSZ w Pile, a także inne podmioty i firmy.

Podczas wydarzenia przeprowadzone będą inspekcje fotelików przez fotelik.info,  – zapisy na stronie: https://fotelik.info/pl/news/fotelik-info-uruchamia-system-rejestracji-inspekcje-fotelikow-w-pile-zapisz-sie,894.html

Adaptery do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

Z inicjatywy Zastępcy Prezydenta Beaty Dudzińskiej Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile zakupił 10 adapterów do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży. Adaptery zostaną przekazane w piątek do Straży Miejskiej, która będzie wypożyczała adaptery mieszkankom Piły. Adaptery będzie można wypożyczyć w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ulicy Dąbrowskiego w Pile.

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży zapewnia ciężarnym bezpieczeństwo i komfort jazdy już od 2. miesiąca ciąży. Jego zaletą jest to, że kieruje pasy pod brzuch przyszłej mamy, dzięki czemu siła, z jaką może być wyrzucona podczas wypadku, kieruje się na biodra i miednicę, a nie ma brzuch, co gwarantuje większe bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. Adapter do pasów dla ciężarnych może być stosowany zarówno na przednim, jak i na tylnym siedzeniu. Może go używać kobieta jadąca w samochodzie jako kierowca i pasażer. (źródło: www.parenting.pl )

Podczas wydarzenia na stoisku Miasto Piła będziemy rozdawać papierowe opaski ICE. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę pilan i mieszkańców regionu na bezpieczeństwo dzieci podczas podróży i w wakacje.  Na opasce będzie można wpisać kontaktowy numer telefonu i założyć na ręce dziecka. Opaska może przydać się podczas wakacji (na plaży, w górach, wycieczkach etc.) i dużych imprezach plenerowych, gdy istnieje zagrożenie, że dziecko mogłoby się zagubić.

ICE lub I.C.E. (ang. In case of emergency, pol. w nagłym wypadku) – skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Stosowany przeważnie w dwóch formach:

•    w książce adresowej telefonu komórkowego – jako kontakt „ICE” wpisuje się numer telefonu wybranej osoby. Jeśli takich osób jest kilka, to oznacza się je hasłami „ICE1”, „ICE2” itd.

•    na karcie „ICE” wielkości wizytówki wpisuje się imię, nazwisko i numer kontaktowy najbliższych osób. Kartę powinno się nosić cały czas przy sobie.

W razie wypadku często służby ratownicze nie wiedzą z kim się skontaktować w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót „ICE” pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.) (źródło: Wikipedia)

Na rzecz pilskiej Policji Prezydent Piotr Głowski przekaże także dwie pary narkogogli.

NARKOGOGLE – symulują wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków na receptę. Przymierzając narkogogle doświadczysz stanów takich ja dezorientacja, zaburzenia percepcji, zawroty głowy, brak koncentracji, zachwianie równowagi, ból głowy, zniekształcenie obrazu.

W piątek 13 lipca będą z nami także studenci PWSZ Piła  kierunku Ratownictwa Medycznego, którzy podczas pokazu ratownictwa medycznego zaprezentują m.in;

– resuscytację krążeniowo – oddechową u dorosłych, dzieci , niemowlaków

– obsługę automatycznego defibrylatora zewnętrznego  ( AED)

– postępowanie podczas zadławienia

– postępowanie podczas omdlenia

– pozycja boczną bezpieczną.

Firma ubezpieczeniowa UNIQA przedstawi kompleksową ofertę ubezpieczeń w podróży. Będą także animacje dla dzieci, stoisko Straży Miejskiej i WORD z wieloma atrakcjami. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Organizatorem akcji jest Miasto Piła i Partnerzy.

Dorota Semenov
UM Piły

pilski_junior_w_podrozy00

pilski_junior_w_podrozy05 pilski_junior_w_podrozy01 pilski_junior_w_podrozy02 pilski_junior_w_podrozy03 pilski_junior_w_podrozy04