Pilski Klub Płetwonurków LOK „RAFA” rozpoczął sprzątanie kąpielisk

Miniony weekend był niezwykle pracowity dla członków Pilskiego Klubu Płetwonurków „Rafa” przy Lidze Obrony Kraju w Pile. Nurkowie z rodzinami i przyjaciółmi tradycyjnie rozpoczęli akcję „CZYSTA PLAŻA, CZYSTE KĄPIELISKO POD WODĄ”.  

Już 4 czerwca w Trzciance pilscy nurkowie we współpracy z tamtejszym WOPR „Anioły”, sprzątali dno kąpieliska „starego” i „nowego” oraz przystani nad jeziorem Sarcze. W akcji brało udział 6 płetwonurków oraz zabezpieczająca ekipa powierzchniowa. 2 osoby dokonały podwodnego spaceru. Cała akcja zakończyła się omówieniem oraz odpoczynkiem przy grillu. Najciekawszym znaleziskiem była cała reklamówka winylowych płyt do gramofonu. Nasi nurkowie nie spoczęli jednak na laurach. 7 czerwca za cel obrali dno kąpieliska na Płotkach. W akcji wzięło udział 5 płetwonurków oraz zabezpieczenie powierzchniowe. Po sprzątaniu na uczestników czekały gorące kiełbaski. Podczas przeglądania trofeów znaleźliśmy zaplątanego raka, którego wpuściliśmy z powrotem do jeziora.

Ne jest to jednorazowa akcja naszego klubu od kilku lat jeździmy na zaproszenie naszych kolegów ratowników, pomóc im w przygotowaniu kąpielisk do sezonu letniego. Już 14 czerwca jedziemy nad  jez. w Jastrowiu, 21 czerwca kąpielisko w Sępólnie Krajeńskim oraz na początku lipca Złotów. W czasie takich nurkowań nabieramy wprawy w nurkowaniu w różnych jeziorach. A jednocześnie miło spędzamy czas z rodzinami przy wspólnym grillowaniu.

Jesteśmy otwartą grupą i jeśli ktoś podziela naszą pasję zapraszamy do wspólnego nurkowania. Praktycznie każdy taki wyjazd pokrywamy z własnych składek , dlatego może znajdzie się ktoś albo jakaś firma, która by nas wsparła? Pilski Klub Płetwonurków LOK  „Rafa” istnieje już od 1969r , z siedzibą w Ośrodku LOK Piła Al. Niepodległości 154.

Tomasz Bajor

pilski_klub_pletwonurkow10

pilski_klub_pletwonurkow25 pilski_klub_pletwonurkow11 pilski_klub_pletwonurkow12 pilski_klub_pletwonurkow13 pilski_klub_pletwonurkow14 pilski_klub_pletwonurkow15 pilski_klub_pletwonurkow16 pilski_klub_pletwonurkow17 pilski_klub_pletwonurkow18 pilski_klub_pletwonurkow19 pilski_klub_pletwonurkow20 pilski_klub_pletwonurkow21 pilski_klub_pletwonurkow22 pilski_klub_pletwonurkow23 pilski_klub_pletwonurkow24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *