Pilski PiS o kampanii wyborczej i budżecie

W piątkowe przedpołudnie, 21 lutego br. w biurze Prawa i Sprawiedliwości w Pile, przy ul. Sikorskiego 9 odbyła się konferencja prasowa posła na Sejm RP Krzysztofa Czarneckiego – Prezesa Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Pile, radnego Województwa Wielkopolskiego Adama Bogrycewicza i wicestarosty pilskiego Arkadiusza Kubicha.

Tematami briefingu były: Andrzej Duda kandydatem marzeń; Kampania prezydencka w okręgu pilskim i Budżet państwa na 2020 rok.

Ponieważ kampania prezydencka coraz bardziej przybiera na sile, właśnie ten temat zdominował piątkowe spotkanie z przedstawicielami mediów.

– Odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, a także posiedzenie rady politycznej partii, podczas których została jednogłośnie podjęta decyzja, że PiS będzie popierało kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta RP, tak żeby miała miejsce kontynuacja przez najbliższe pięć lat programu, który jest realizowany. Programu prospołecznego, inwestycji społecznych, które będą gwarancją tego, że my jako Polacy staramy się doganiać państwa zachodnie pod względem rozwoju gospodarczego, ale także że inwestycje społeczne pozwolą na znaczące wzmocnienie zasobów portfela nas wszystkich Polaków, począwszy od najmłodszych, do osób najstarszych. Ale także tego, że środki finansowe, które w budżecie państwa zostały zapisana pozwolą na większe wydatki na służbę zdrowia – mówi poseł Krzysztof Czarnecki.U nas kampanię rozpoczęliśmy od zbierania podpisów. Będziemy w naszym okręgu starali się zebrać więcej podpisów niż w roku 2015. Oczywiście będziemy spotykali się z naszymi wyborcami. Zbieranie podpisów nie tylko przez naszych członków wewnątrz ugrupowania, ale także będziemy starali się być na zewnątrz, tak żeby te podpisy, te dyskusje, te rozmowy odbywały się na żywo. Bo często też konkurencja przedstawia nieprawdziwe informacje, i w ślad za tym społeczeństwo może nie do końca jest doinformowane. Także będą wywieszane banery. Już te banery otrzymaliśmy. Po części już są one wywieszane na ogrodzeniach osób prywatnych, które wyrażają na to zgodę, dzwonią do nas z propozycją wywieszenia takich transparentów. Ta akcja w najbliższym czasie będzie miała miejsce – dodaje poseł Czarnecki. – Ponadto prezydent będzie objeżdżał całą Polskę, będą odbywały się spotkania z głową państwa w poszczególnych okręgach. Również pana prezydenta będziemy gościć w okręgu pilskim. Natomiast konkretne miejsce spotkania zostanie wyznaczone i uzgodnione później. O miejscu spotkania oczywiście mieszkańców poinformujemy. Jednak nie jest powiedziane, że prezydent będzie jeździł wyłącznie do dużych aglomeracji, ponieważ chce się także spotykać bezpośrednio z mieszkańcami mniejszych miejscowości. Liczymy na reelekcję. Będziemy jako Prawo i Sprawiedliwość pana prezydenta wspierać, jak i też będziemy z państwem dyskutować i pewne wydarzenia tłumaczyć – konkluduje Czarnecki.

– Prezydent Andrzej Duda jest gwarantem, że będziemy pamiętali o naszych bohaterach narodowych. To przywracanie pamięci historycznej. Widzimy, że bohaterowie, którzy walczyli o Polskę swoich marzeń, która być może nie jest jeszcze taka, o którą walczyli i o której marzyli. Ale widzimy wielokrotnie, że żołnierze Armii Krajowej, czy żołnierze, którzy walczyli później z reżimem komunistycznym są dostrzegani po wielu latach zapomnienia, właśnie przez prezydenta Dudę – przekonuje Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.Prezydent Duda jest również gwarantem, że będą kontynuowane społeczne reformy, jak m.in. 500+ czy trzynasta emerytura. Prezydent Andrzej Duda dał poczucie godności Polakom. Każdy Polak czuje, że żyje we własnym kraju. Teraz urzędy są dla obywateli, nie zaś obywatel dla urzędów. I prezydent Duda jest tego gwarantem. A więc zachęcam do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę. Ja oczywiście swój głos oddaję na prezydenta i również dzisiaj na moim balkonie zawiśnie baner promujący tą kandydaturę – puentuje wicestarosta pilski.

– Jesteśmy także aktywni w mediach społecznościowych i w tych obszarach będziemy w okręgu pilskim kłaść na to duży nacisk. Ja mam zaszczyt być koordynatorem kampanii pana prezydenta w naszym regionie, przy wsparciu oczywiście naszych koordynatorów powiatowych. Jesteśmy otwarci na każdą osobę, na każde środowisko, czego wyrazem jest także kształt ścisłego sztabu wyborczego, ponieważ zależy nam na Polsce – informuje Adam Bogrycewicz radny województwa wielkopolskiego.Pamiętacie państwo, podczas niedawnego pobytu w Pile, prezydent podkreślał, że jego celem jest zmiana życia w Polsce na lepsze. Żeby każdy Polak miał przeświadczenie, że w okresie jego prezydentury sytuacja w kraju się poprawiła. I w naszym przekonaniu, ale także obiektywnie patrzących na zmieniającą się rzeczywistość rodaków, sytuacja w kraju w ciągu ostatnich pięciu lat się diametralnie zmieniła na plus. I chcemy, aby w 2025 roku Polakom żyło się jeszcze lepiej – dodaje Adam Bogrycewicz.

Epilogiem piątkowego briefingu był temat budżetu państwa na 2020 rok, o którym mówił poseł Krzysztof Czarnecki.

– Jesteśmy na pierwszym etapie zatwierdzenia budżetu przez sejm. Bardzo żywe dyskusje, które odbywały się podczas posiedzeń Komisji Finansów Publicznych – której jestem członkiem – związane były z analizowaniem wszystkich sektorów mających wpływ na tworzenie budżetu. I muszę powiedzieć, że przyjmując ten budżet, wskazujemy na to, że jest w nim zawarta kontynuacja inwestycji prospołecznych, wsparcie dla rodzin, młodych osób i dla osób starszych (vide: 13. emerytura), które oczekują tego wsparcia. Ale także dla osób niepełnosprawnych. Stawiamy na to, że nie podnosimy podatków czy opłat, i chcielibyśmy żeby ten budżet po raz pierwszy w historii był budżetem zrównoważonym. Dlatego też ostrożnie podchodzimy do wskaźników wzrostu PKB w następnym roku. Chociaż wskazują one na to, ze nasza gospodarka będzie się rozwijała ponad 4%. W tym budżecie planujemy 3,7% wzrost PKB, po to, by w przypadku pozyskania większych wpływów do budżetu, środki te mogły być wydatkowane na różne cele, na różne potrzeby, które w trakcje roku zazwyczaj się pojawiają – wyjaśnia poseł Czarnecki.

mm
Fot. Wojciech Szczerbiński

pilski-pis1_01

pilski-pis1_05 pilski-pis1_02 pilski-pis1_03 pilski-pis1_04