Pilski policjant w czasie wolnym zatrzymał kierującą po narkotykach

pilski_policjant

Funkcjonariusz pilskiej jednostki sierż. Patryk Szulc wracając po oddaniu krwi, zauważył podejrzanie poruszający się pojazd. Policjant postanowił natychmiast zareagować. Okazało się, że 36-letnia mieszkanka powiatu złotowskiego kierowała pod wpływem narkotyków. Kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę, 15 lipca 2020 roku funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, będąc w czasie wolnym od służby postanowił oddać krew. W trakcie powrotu ze Szpitala Specjalistycznego w Pile zwrócił uwagę na kobietę, która jechała Peugeotem w kierunku centrum miasta. Kierująca podczas jazdy wykonywała nagłe i niebezpieczne manewry na drodze.

Policjant widząc całą sytuację szybko powiadomił dyżurnego pilskiej jednostki, a sam pojechał za pojazdem, szukając okazji do jego bezpiecznego zatrzymania. W centrum miasta, gdy kobieta na chwilę się zatrzymała, policjant podbiegł do samochodu, wylegitymował się jako funkcjonariusz i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Po chwili na miejscu pojawili się policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego.

Kierującą okazała się 36-letnia mieszkanka powiatu złotowskiego, która powiedziała policjantom, że kilkanaście godzin wcześniej zażyła jakieś narkotyki. Wstępne badania wykazały, że kobieta prowadziła pod wpływem amfetaminy. Szybka i zdecydowana reakcja policjanta zapobiegła tragedii na drodze.

Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile