Pilski SOKÓŁ z Konina wrócił z trzema medalami

W Koninie odbyły się Mistrzostwa WOZB. Na starcie stanęli najlepsi kadeci i juniorzy z Wielkopolski. Pilski klub Sokół reprezentowała trójka zawodników w tych kategoriach wiekowych, i wszyscy wrócili z medalami. Pierwsze miejsce wśród kadetów wywalczył Filip Szpakowicz.

– Filip w pierwszej walce pokonał na punkty ubiegłorocznego medalistę mistrzostw Polski Adriana Sędreckiego z Brzezin, natomiast w finale nie dał szans Mariuszowi Puchalskiemu z Copacabana Konin, wygrywając już w pierwszej rundzie przez RSC – mówi trener Sokoła, Sławomir Nowicki.

W kategorii junior pierwsze miejsce zajął Szymon Kostecki startujący w wadze +91 kg. Krystian Jaceczko startujący w wadze do 69 kg po wygraniu pierwszej walki z Wiktorem Lewandowskim z Zagłębia Konin w walce o finał trafił na ubiegłorocznego medalistę mistrzostw Polski i mającego na swoim koncie około 30 walk Damiana Heyman z Poznania i z ringu musiał zejść pokonany. Dodam, że dla Krystiana były to pierwsze występy w ringu.

Filip Szpakowicz wywalczył udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a Szymon Kostecki start w finałach mistrzostw Polski juniorów.

S.N.

pilski_sokol_wrocil00

pilski_sokol_wrocil02 pilski_sokol_wrocil01