Pilski szpital dziękuje gminie Piła za wsparcie

„Dyrekcja Szpitala specjalistycznego w Pile wraz z kierownikiem i pracownikami Centralnej Sterylizatorni, składa serdeczne podziękowania dla Pana Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego oraz Urzędu Miasta w Pile za darowiznę w formie sterylizatora.” – napisał w liście do prezydenta Piotra Głowskiego,  dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Wojciech Szafrański.

– Ofiarowany, nowoczesny sprzęt stanowi niezbędne wyposażenie Centralnej Sterylizatorni i  wykorzystywany jest m.in. do sterylizacji narzędzi i wyrobów medycznych wrażliwych na wysoką temperaturę i wilgotność. – poinformował także W. Szafrański i podkreślił. – Bardzo dziękujemy za wsparcie dla naszego Szpitala i otwartość na współpracę.

Przypomnijmy, że decyzją prezydenta Piły  w ciągu ostatnich miesięcy gmina  przekazała Szpitalowi Specjalistycznemu w Pile aparaturę medyczną o łącznej wartości blisko 830 000 złotych.

Przekazany sprzęt i jego wartość to: System Centralnego Monitorowania Kardiologicznego wartości 208 332 złotych, który został zainstalowany w ubiegłym roku w wyodrębnionej strefie „Covidowe” w Oddziale Kardiologii Szpitala Specjalistycznego w Pile, by pomagać  w zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu pandemii koronowirusa COVID-19 wraz z powiązanymi chorobami kardiologicznymi.

W skład Centralnego Monitoringu Kardiologicznego wchodzi:
• Stacja monitorowania stanowiskowego – 2 szt,
• Kardiomonitory zaawansowane z opcją CO2 i inwazyjnym ciśnieniem – 3 szt,
• Kardiomonitory podstawowe – 11 szt.

Centralne KTG wartości 340 700 złotych, przekazane szpitalowi w czerwcu bieżącego roku, zostało zainstalowane na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne monitorowanie dobrostanu płodu u wielu pacjentek oraz szybsze rozpoznawanie pojawiających się objawów zagrożenia płodu.

W skład Centralnego KTG wchodzi:
• System nadzoru Okołoporodowego – 1 szt,
• Kardiotokografy – 8 szt,
• Telemetria płodowa – 3 szt.

Sterylizator gazowy przekazany we wrześniu bieżącego roku, został zainstalowany w Centralnej sterylizatorni i będzie służyć do sterylizacji sprzętu i narzędzi medycznych wszystkich oddziałów zabiegowych Szpitala Specjalistycznego w Pile. Wartość darowizny 279 720 złotych.

– To jest przykład społecznej odpowiedzialności pilskiego samorządu i naszego myślenia o bezpieczeństwie mieszkańców Piły i wszystkich pacjentów Szpitala Specjalistycznego – podkreśla prezydent Piły Piotr Głowski.

UM Piły

pilski_szpital_dziekuje

pilski_szpital_dziekuje_02 pilski_szpital_dziekuje_03