Pilski WORD i SPH CREDO wspierały festyn BRD w Wągrowcu

Symulator zderzenia, promilgogle, interesujące pokazy na temat bezpieczeństwa na drodze i pierwszej pomocy – to tylko niektóre z wielu atrakcji, w jakich mogli wziąć udział mieszkańcy Wągrowca. Wydarzenie, które odbyło się w sobotę, 30 maja, pod hasłem „Bezpieczne wakacje” było skierowane nie tylko do kierowców, ale też pozostałych uczestników ruchu drogowego (zwłaszcza tych najmłodszych).

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów – Auto Szkoła Extreme Natalia Bobrowska przy wsparciu Bridgestone Poznań, Amica Wronki, KPP Wągrowiec, OSP Wągrowiec, Med-Poż, WORD Piła, Mirosława Warzybok, SPH Credo i Medicover. Każdy, kto przyszedł na wągrowiecki Rynek, mógł usiąść w specjalnym fotelu i przeżyć w nim zderzenie albo założyć promilgogle i przekonać się, jak widzi kierowca w stanie po spożyciu alkoholu.

Bezpieczeństwo w każdym calu

Festyn był podzielony na dwie części – teoretyczną i praktyczną, a jego celem było pokazanie mieszkańcom, jak ważną rolę odgrywa przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze.

– Zależało nam na tym, by w kontekście zbliżającego się sezonu urlopowego każdy z uczestników, bez względu na wiek i rodzaj środka transportu, jakim się porusza, mógł dowiedzieć się jak najwięcej na temat zasad bezpieczeństwa na drodze – mówiła Natalia Bobrowska, organizatorka przedsięwzięcia. – Tematyka wydarzenia obejmowała m.in. kwestię przewożenia dzieci w foteliku samochodowym w świetle ostatnich zmian prawnych, czy prawidłowego ustawiania fotelu kierowcy. Pomocne mogły okazać się również wskazówki dotyczące stosowania odblasków, czy zasad pierwszej pomocy – dodała właścicielka Auto Szkoły EXTREME.

Pierwsza pomoc w akcji

W programie były m.in. pokazy ratownictwa związane z resuscytacją krążeniowo-oddechową i wypadkiem masowym.

– Każdemu z nas zdarzyło się znaleźć w sytuacji, w której zastanawiał się, w jaki sposób powinien udzielić pierwszej pomocy. Zajęcia praktyczne pozwalają sprawdzić się w tych wymagających okolicznościach i zdobyć wiedzę przydatną w codziennym życiu – mówił Damian Roszak z Bridgestone Poznań. – Udział ratowników Bridgestone Poznań w przedsięwzięciach, takich jak sobotni festyn w Wągrowcu jest dopełnieniem kampanii edukacyjnej naszej firmy promującej bezpieczne zachowania na drodze wśród najmłodszych mieszkańców Wielkopolski – dodał Damian Roszak.

Jak zauważył jeden z kierowców przyglądających się festynowi: – Pokazy ratownictwa były bardzo realistyczne i dzięki temu można było poczuć się, jakby było się świadkiem prawdziwego zdarzenia na drodze.

red

pilski_word_i_credo_wspieraly10

pilski_word_i_credo_wspieraly16 pilski_word_i_credo_wspieraly11 pilski_word_i_credo_wspieraly12 pilski_word_i_credo_wspieraly13 pilski_word_i_credo_wspieraly14 pilski_word_i_credo_wspieraly15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *