Pilski WORD instruował wysockich seniorów

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, w ramach swoich zadań statutowych, popularyzuje wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również wśród seniorów. Dlatego też starszy specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego pilskiego WORD, Ireneusz Michniak odwiedził w piątek, 3 sierpnia  seniorów z Klubu Seniora w Wysokiej.

Pan Irek członkom Klubu Seniora zaprezentował pogadankę: „Senior uczestnikiem ruchu drogowego”, w której przypomniał zasady bezpiecznego zachowania się na drogach jako pieszy, rowerzysta, kierowca oraz pasażer. Omówił także prawa i obowiązki pieszego oraz podstawowe przepisy wynikające z prawa o ruchu drogowym. Zachęcał też wysockich seniorów do używania kasków podczas jazdy rowerem oraz przypomniał o obowiązku stosowania elementów odblaskowych w konkretnych sytuacjach.

Seniorzy mogli też przekonać się za pomocą tzw. magicznej tuby, jak wygląda widoczność po zmierzchu na drodze, gdy osoba posiada elementy odblaskowe, oraz gdy nie jest w nie zaopatrzona. Zaprezentował również, jak powinien być prawidłowo ustawiony fotel kierowcy i wyregulowany pas bezpieczeństwa.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kamizelki oraz inne elementy odblaskowe.

M.M.

pilski_word_instruowal00

pilski_word_instruowal08 pilski_word_instruowal01 pilski_word_instruowal02 pilski_word_instruowal03 pilski_word_instruowal04 pilski_word_instruowal05 pilski_word_instruowal06 pilski_word_instruowal07