Pilskie Czwartki lekkoatletyczne 2017/2018 podsumowane

 

14 października w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się uroczyste podsumowanie 22 edycji projektu „Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne” organizowanego przez Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

W 22 edycji przeprowadzono 11 meetingów, w tym 2 szkolne, 2 halowe oraz 7 na stadionie przy ulicy Żeromskiego. W generalnej punktacji szkół miasta Piły pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, drugie Szkoła Podstawowa nr 5, zaś na trzecim uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2.

Pierwsze miejsce w punktacji generalnej nauczycieli zajęła reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 Magdalena Mankiewicz.

Obecna na podsumowaniu Zastępca Prezydenta Beata Dudzińska podziękowała Państwu Krzewińskim za organizację czwartków lekkoatletycznych, pogratulowała wyróżnionym szkołom i nauczycielom. W imieniu Prezydenta Piotra Głowskiego zapewniła, że Miasto od wielu lat wspiera utalentowaną sportowo młodzież i dzieci z Piły, zarówno poprzez inwestycje w infrastrukturę sportową, jak również poprzez wspieranie stowarzyszeń sportowych. Kwota dotacji przeznaczonych na sport dzieci i młodzieży w 2018 roku przez Gminę Piła wyniosła bowiem ok. 620 tysięcy złotych.

J. Oburota
UM Piły

pilskie_czwartki_lekkoatletyczne00

pilskie_czwartki_lekkoatletyczne08 pilskie_czwartki_lekkoatletyczne01 pilskie_czwartki_lekkoatletyczne02 pilskie_czwartki_lekkoatletyczne03 pilskie_czwartki_lekkoatletyczne04 pilskie_czwartki_lekkoatletyczne05 pilskie_czwartki_lekkoatletyczne06 pilskie_czwartki_lekkoatletyczne07