Pilskie Morsy w Mielnie

W dniach 10-12 lutego trzydziestu członków Pilskiego Klubu Morsów EUFORIA wzięło udział w XIV Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie. Proszę sobie wyobrazić – słońce, kilkustopniowy mróz, poprzebierane ekipy z całej Polski i z pobliskich Niemiec, wuwuzele, trąbki, okrzyki i piosenki – to tworzy tę niezapomnianą atmosferę wspólnej zabawy.

Na deptaku, na promenadzie można było spotkać przechadzające się gromady mniej lub bardziej przebranych-ubranych-rozebranych morsów, którzy co i raz zażywali kąpieli morskiej by chwilę później rozgrzewać się w saunie lub wannach-baliach z gorącą wodą.

W tym roku organizatorzy – miasto Mielno, bowiem od 1 stycznia 2017 roku niegdysiejsza wieś uzyskała statut miejski – przygotowali aż 3 bale morsów, z których największy, na blisko 1000 osób odbył się w hali widowiskowo-sportowej.

Euforia widniejąca w nazwie pilskiego klubu udzielała się wszystkim uczestnikom corocznego spotkania. Gdy  po przemarszu wszystkich ekip przez miasto, punktualnie w niedzielne południe wbiegła do morza licząca ponad 2350 osób gromada rozkrzyczanych morsów woda wprost gotowała się  od pozytywnej energii.

Za rok, jak zawsze w drugi weekend lutego, na jubileuszowym, XV zlocie nie zabraknie oczywiście morsów z pilskiej EUFORII.

Jan Balcerzak

pilskie_morsy_w_mielnie00

pilskie_morsy_w_mielnie07 pilskie_morsy_w_mielnie01 pilskie_morsy_w_mielnie02 pilskie_morsy_w_mielnie03 pilskie_morsy_w_mielnie04 pilskie_morsy_w_mielnie05 pilskie_morsy_w_mielnie06