PILSKIE POLICJANTKI DLA MAJKI

Na rowerze, przy radiowozie, z bronią, lizakiem policyjnym, kajdankami – zdjęcia policjantek z Komendy Powiatowej Policji w Pile ozdobią dwanaście kart kalendarza na 2016 rok. „Pilskie Policjantki dla Majki” taki tytuł nosi kalendarz, który ma być przekazany na cele charytatywne. Środki mają trafić do chorej Majki Kamińskiej, córeczki jednego z policjantów z Poznania. Promocja kalendarza policjantek z powiatu pilskiego odbyła 21 grudnia w klubie Rocopolis.

– Jakiś czas temu policjantki z KPP w Pile dowiedziały się, że córeczka naszego kolegi policjanta z Poznania jest chora –urodziła się z bardzo poważnymi wadami serca. Bardzo zmartwiła nas ta informacja zwłaszcza, że działo się to w takim przedświątecznym okresie. Potem przyszła kolejna informacja bardziej optymistyczna. Jest możliwość wykonania operacji a jej koszt to 150 tys. zł. Do uzbierania tej kwoty niewiele brakuje. Postanowiliśmy pomóc. Policjantki, które mają głowy pełne pomysłów wymyśliły, że zrobimy kalendarz i przy pomocy wielu osób udało się. My to nazywamy dziełem. W kalendarzu są wizerunki nasze w różnych aranżacjach, stylizowane, bez mundurów, ale z akcesoriami policyjnymi – mówi Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile Sesja była i trudna i łatwa. Uczestniczyły policjantki, które nie miały problemu z obiektywem, a były takie, dla których była to pierwsza sesja. Natomiast każda z nas, która wystąpiła w tych sesjach fotograficznych, wzięła udział w nietypowym wydarzeniu była bardzo zadowolona. Po pierwsze dla tego, że mogłyśmy wystąpić w profesjonalnej sesji, jako fotomodelki, choć nimi nie jesteśmy, a po drugie jednak chęć pomocy drugiemu człowiekowi solidarność zawodowa, policyjna była tak silna, że udało się ten kalendarz stworzyć i dziś go prezentujemy. Mam nadzieję, że dzięki uzbieranym pieniążkom uda jej się wrócić do zdrowia. Warto dodać, że to nie my jesteśmy bohaterkami tego kalendarza tylko chora Maja, której zdjęcie z namiarami jak jej pomóc też znajdziemy.

Jak zaznaczają policjantki z powiatu pilskiego nie trzeba było ich namawiać to szczytnego celu i wykonania zdjęcia na ten wyjątkowy kalendarz.

– Zgodziłam się na udział w tej sesji, ponieważ jest to szczytny cel – pomoc choremu dziecku. Dla mnie osobiście ta sesja była trudna, ponieważ było to nowe doświadczenie, ale było też wesoło. Na co dzień wykonuję inne czynności i nie zawsze jest czas, aby zadbać o siebie zrobić makijaż, a przy sesji trzeba było profesjonalnie wyglądać – mówi Starszy sierżant Justyna Krokos z Szydłowa.

Kalendarz nie jest na sprzedaż. Jednak jest on dostępny w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, przy ul. Bydgoskiej za symboliczny grosik. Nakład kalendarza to 300 sztuk.

Sebastian Daukszewicz

pilskie_policjantki_dla_maji01

pilskie_policjantki_dla_maji02 pilskie_policjantki_dla_maji03 pilskie_policjantki_dla_maji04 pilskie_policjantki_dla_maji05 pilskie_policjantki_dla_maji06 pilskie_policjantki_dla_maji07 pilskie_policjantki_dla_maji08 pilskie_policjantki_dla_maji09 pilskie_policjantki_dla_maji10 pilskie_policjantki_dla_maji11 pilskie_policjantki_dla_maji12 pilskie_policjantki_dla_maji13 pilskie_policjantki_dla_maji14 pilskie_policjantki_dla_maji15 pilskie_policjantki_dla_maji16 pilskie_policjantki_dla_maji17 pilskie_policjantki_dla_maji18 pilskie_policjantki_dla_maji19 pilskie_policjantki_dla_maji20 pilskie_policjantki_dla_maji21 pilskie_policjantki_dla_maji22 pilskie_policjantki_dla_maji23 pilskie_policjantki_dla_maji24 pilskie_policjantki_dla_maji25 pilskie_policjantki_dla_maji26 pilskie_policjantki_dla_maji27 pilskie_policjantki_dla_maji28 pilskie_policjantki_dla_maji29 pilskie_policjantki_dla_maji30 pilskie_policjantki_dla_maji31 pilskie_policjantki_dla_maji32 pilskie_policjantki_dla_maji33 pilskie_policjantki_dla_maji34 pilskie_policjantki_dla_maji35 pilskie_policjantki_dla_maji36 pilskie_policjantki_dla_maji37 pilskie_policjantki_dla_maji38 pilskie_policjantki_dla_maji39 pilskie_policjantki_dla_maji40 pilskie_policjantki_dla_maji41 pilskie_policjantki_dla_maji42 pilskie_policjantki_dla_maji43 pilskie_policjantki_dla_maji44 pilskie_policjantki_dla_maji45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *