Pilskie policjantki ustaliły 16-letniego sprawcę kradzieży blisko 5 tys. zł | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Pilskie policjantki ustaliły 16-letniego sprawcę kradzieży blisko 5 tys. zł

  pilskie_policjantki

  Policjantki z Referatu ds. Prewencji Kryminalnej, Patologii i Nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustaliły 16-letniego mieszkańca Piły, który będąc na imprezie u swojej koleżanki ukradł z domu blisko 5 tys. złotych. Mundurowe w całości odzyskały skradzioną gotówkę. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny.

  Do zdarzenia doszło na początku 2020 r. Pokrzywdzeni zgłosili się do Komendy Powiatowej Policji w Pile i zgłosili kradzież pieniędzy w kwocie blisko 5 tys. złotych. Małżeństwo oświadczyło, że gotówkę mogła ukraść jedna z osób przebywająca w ich domu na imprezie u córki. Sprawą zajęli się pilscy policjanci. Po przeanalizowaniu zebranych materiałów w sprawie, policjantki z Referatu ds. Prewencji Kryminalnej, Patologii i Nieletnich z pilskiej komendy, wytypowały sprawcę, którym okazał się 16-letni mieszkaniec Piły.

  Podczas przesłuchania chłopak przyznał się do kradzieży gotówki. Przekazał, że kiedy przebywał w domu u koleżanki, wykorzystał moment nieuwagi i zabrał pieniądze. Policjantki odzyskały w całości skradzione blisko 5 tys. złotych. Teraz 16-letni mieszkaniec Piły za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem Rodzinnym.

  Podkom. Żaneta Kowalska
  KPP w Pile