Pilskie ścieżki rowerowe w budowie

Zastępca Prezydenta Beata Dudzińska wraz z Jolantą Sobieszczyk, Dyrektorem wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta dokonały 21 sierpnia wizytacji 3 odcinków remontowanych ciągów pieszo-rowerowych.

Pierwszy przystanek miał miejsce w przebiegu obwodnicy śródmiejskiej w rejonie Ronda Kuronia, gdzie  remontowany jest odcinek o długości 0,155 km ciągu pieszo-rowerowego. Odcinek ten połączy istniejące drogi rowerowe i chodniki ciągnące się wzdłuż ulicy Zygmunta Starego i Okrzei w kierunku ulicy Podgórnej.

Następnie wzdłuż  ul. Mickiewicza od strony lasu, pomiędzy al. Wojska Polskiego a  ul.  Wyspiańskiego budowany jest odcinek o długości ponad 1 kilometra (dokładnie 1,045 km) ciągu  pieszo – rowerowego wraz z oświetleniem na które składać się będzie 40 lamp. Prace w tym miejscu postępują sprawnie i szybko.

Ostatni odcinek o długości również ponad 1 km (dokładnie 1,105  km) powstanie wzdłuż al. Wojska Polskiego od strony lasu, od ronda 6 Pułku Lotnictwa Myśliwsko Bombowego do istniejącej ścieżki w rejonie przejazdu kolejowego. W tej chwili, w tym miejscu, została przygotowana podstawa pod montaż 47 opraw świetlnych.

Wszystkie 3 fragmenty realizowane są przez konsorcjum firm Asta Bud Sp. z o.o. i POL  – DRÓG Drawsko Pomorskie S.A.

Remonty zgodnie z umową powinny zakończyć się do 7 października b.r.

J. Oburota
UM Piły

sciezki_rowerowe01

sciezki_rowerowe02 sciezki_rowerowe03 sciezki_rowerowe04 sciezki_rowerowe05