Pilskie Smoczki najlepsze w Regatach Smoczych Łodzi

SONY DSC

O tym, że współpraca jest bardzo ważna przekonali się uczestnicy II Smoczych Regat w Pile, którzy rywalizowali w niedzielny ranek, 29 czerwca, na rzece Gwdzie. W regatach wystartowało osiem osad: Rader, Exalo, Quad/Graphic, Motocykliści, Smoczki Piła, Nauczyciele szkół Gminy Piła, Urząd Miasta Piły, PWSZ i Ars Medical. Ostatnie dwa zespoły zmierzyły się  w biegu eliminacyjnym i zwycięsko wyszli z niego przedstawiciele PWSZ.

Najlepszy czas w tych potyczkach uzyskała drużyna Smoczki Piła, która w ćwierćfinale przepłynęła dystans w czasie 2,36 min, by w biegu półfinałowym poprawić go o  trzy sekundy.

Tego dnia wielu mieszkańców Piły wybrało się na przejażdżkę rowerową, czy też spacer nad pilską rzekę, by podziwiać zmagania drużyn.

Do półfinału przeszła drużyna motocyklistów, która w ćwierćfinale wygrała z Exalo, zaś  Quad/Graphic nie dał szans drużynie Nauczycieli szkół Gminy Piła. Pozostałymi drużynami w ćwierćfinałach były PWSZ i Smoczki Piła.

Warto wspomnieć, że ta ostatnia z drużyn składała się z pilan. Już po raz kolejny mieszkańcy biorą udział w widowisku i osiągają najwyższy wynik, czego przykładem jest II Pilski Test Wiedzy o Mieście, gdzie uplasowali się na pierwszym miejscu. Tak było i w tym przypadku. Wygrywając w półfinale z  Quad/Graphic, zapewnili sobie pewne drugie miejsce, by w finale pokazać, że zasługują na najlepszą pozycję. Drugie miejsce zajęła drużyna PWSZ. Warto wspomnieć, że jako jedyni przepłynęli ten dystans cztery razy, startując w biegu eliminacyjnym.

Skład drużyny Smoczki Piła wyglądał następująco:  Adam Kleszcz – kapitan, Agnieszka Kajkowska – bębniarz, Agnieszka Brzykcy, Magdalena Sroka, Bożena Kleszcz, Edyta Zwierska, Dominika Zwierska, Maciej Czynszak, Andrzej Przybylski, Marcin Ratajewski, Marek Kołodziejczyk, Tomasz Owczarek, Mateusz Nalewajski, Tomasz Sroka, Andrzej Zwierzski, Tomasz Kowalski, Przemysław Jujka, Krystian Włodarski, Krystian Tadych, Patrycjusz Woźniak, Mateusz Skrypak.

O zawodach powiedział nam kilka słów kapitan Smoczków Piła – Adam Kleszcz:
– Plany wzięcia udziału w regatach pojawiły się już wcześniej, ale dopiero w tym roku pojawiła się możliwość zgłoszenia drużyny, nie tylko „pracowniczej”. Paradoksalnie zorganizowanie grupy chcących aktywnie spędzić weekend na łodziach nie było takie proste. Drużyna powstawała na zasadzie znajomy znajomego zapraszał kolejną osobę. Ostatecznie udało się nam stworzyć zgraną ekipę, która sięgnęła po zwycięstwo. W trakcie regat nasze wyniki wskazywały, że jesteśmy mocni. Ale finał okazał się bardzo ciężki. Drużyna PWSZ była bardzo silna i o zwycięstwie decydowały ułamki sekund. Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału i na pewno postaramy się bronić tytułu mistrza w następnych tego typu imprezach. Chcieliśmy podziękować wszystkim ekipom za wspaniałą walkę i niezapomniane emocje.

Wydarzenia te mogli na bieżąco śledzić kibice przybyli na to wydarzenie. Przy brzegu ustawiony był wielki ekran, dzięki czemu zwiększona została wizualna dostępność do tego widowiska. II Regaty Smoczych Łodzi były interesującą batalią drużyn i wspaniałą atrakcją dla pilan.

Tekst i fot. Anna Kowalik

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”35″ sort_by=”order” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]