Pilskie Spółdzielnie Mieszkaniowe otrzymały cebulki tulipanów

Zapewne wielu mieszkańców Grodu Staszica ma jeszcze w pamięci piękne widoki tulipanów, które pojawiły się wiosną w kilku miejscach Piły, m.in. na Al. Piastów i w parku na Wyspie.  

W przyszłym roku takich miejsc będzie jeszcze więcej, a to za sprawą Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej oraz Spółdzielni Mieszkaniowych: Jadwiżyn, Staszic i Śródmieście, które otrzymały cebulki tulipanów od Urzędu Miasta. W sumie na przyulicznych i parkowych kwietnikach, wiosną w naszym mieście pojawi się 150 tys. tulipanów.

– Na początku roku, kiedy w naszym mieście pojawiły się tulipany, obiecałem że jak nasz zasób będziemy odnawiać, a zadbamy o to, co udało się odzyskać z ubiegłorocznych zapasów, to nie tylko w centrum tulipany się pojawią. Przekazujemy cebulki tulipanów czterem spółdzielniom mieszkaniowym z Piły, które wyraziły zainteresowanie i obiecały, że zadbają o te cebulki. Do tych spółdzielni trafi 15.tys. cebulek. Łącznie w mieście w przyszłym roku będzie posadzonych 150 tys. tulipanów – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

(SE)

pilskie_spoldzielnie_otrzymaly10

pilskie_spoldzielnie_otrzymaly14 pilskie_spoldzielnie_otrzymaly11 pilskie_spoldzielnie_otrzymaly12 pilskie_spoldzielnie_otrzymaly13