PiS gotowe na dyskusję o nowym kształcie koalicji

8 lutego odbyła się konferencja prasowa Posła na Sejm RP Maksa Kraczkowskiego, który odniósł się do bieżącej sytuacji politycznej kraju. Prezes Zarządu Okręgowego PiS poruszył również temat, który ostatnio budzi zainteresowanie opinii publicznej, a dotyczy ogłoszonej rezygnacji Franciszka Tamasa z funkcji starosty pilskiego.

– Jak wiecie Państwo, Starosta zgłaszał ostatnio wątpliwości, co do stabilności koalicji szczebla powiatowego. Na dzień dzisiejszy stoimy na takim stanowisku, że koalicja Porozumienie Samorządowe – Polskie Stronnictwo Ludowe wciąż trwa, ale czekamy na informacje, na jakich zasadach ta współpraca nadal będzie się odbywać. Z mojego punktu widzenia, jako prezesa struktur PiS w pilskim okręgu, na pewno niepokój budzi sytuacja, kiedy Starosta powiatowy nie jest pewien czy może liczyć na wsparcie koalicji realizując zadania istotne z punktu widzenia naszego regionu. Nasi radni powiatowi są gotowi w sytuacji, kiedy ten kryzys będzie się pogłębiał, albo wpływał na działalność powiatu – jeśli zajdzie taka potrzeba – podjąć dyskusję o nowym kształcie koalicji. Nie chcemy mówić o koalicji opartej o stanowiska w zarządzie powiatu, ale chcielibyśmy rozmawiać o przyszłości powiatu pilskiego – mówi Maks Kraczkowski, Poseł PiS.

Warto przypomnieć, że po ostatnich wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość otrzymało propozycję od Porozumienia Samorządowego, by wspólnie zarządzać powiatem, a nawet zaoferowano stanowisko Starosty dla przedstawiciela z PIS-u. Jednak propozycja nie została przyjęta.

Poseł ziemi pilskiej na swojej konferencji odniósł się też do zarzutów posłów z PO, którzy są zdziwieni, że posłowie z PiS-u nie poparli ich poprawek do budżetu państwa, jeśli chodzi o nasz region. Poseł Kraczkowski, mimo dyscypliny klubowej poparł poprawki, które uważał za istotne i uzasadnione. Przypomniał on, że posłowie PO zgłaszali poprawki do budżetu przygotowanego jeszcze przez ich rząd. Natomiast rząd PiS w niektórych miejscach postanowił go zmienić tak, aby uruchomić program Rodzina 500 Plus. Program w swoim założeniu poza poprawą sytuacji polskich rodzin ma również za zadanie przyczynić się do zwiększenia dzietności. Aktualnie współczynnik dzietności w Polsce wynosi 1,3 urodzeń na kobietę, a dla porównania w 1983 roku wynosił 2,42.

Sebastian Daukszewicz

pis_gotowe00

pis_gotowe03 pis_gotowe01 pis_gotowe02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *