PiS. Trasa Dotrzymanego Słowa w Pile

Przypominają o programach społecznych, inwestycyjnych, o zrealizowanych inicjatywach, które są efektem rządów Prawo i Sprawiedliwość, a które poprawiły komfort życia polskich Rodzin. W ramach Trasy Dotrzymanego Słowa parlamentarzyści i samorządowcy 30 maja zorganizowali konferencję prasowa przed powiatową halą w Pile.

„Trasa dotrzymanego słowa” , którą zainaugurował Prezes PiS Jarosław Kaczyński również jest prowadzona w okręgu pilskim. O wielu inwestycjach zrealizowanych w gminach i miastach naszego regionu, które by nigdy nie powstały gdyby nie wsparcie rządu, mówiliśmy usłyszeć na wtorkowej konferencji prasowej. Poseł Krzysztof Czarnecki poruszył temat budowy mieszkań z rządowych środków z których również skorzystała i korzysta m.in.  miasto Piła.

– W skali kraju mamy informacje tzw. głodu mieszkaniowego. Programy, które przez rząd Prawa i Sprawiedliwości były uruchamiane cieszyły się mniejszym lub większym powodzeniem. Jednak zawsze powstawały mieszkania czy to jednorodzinne, czy komunalne, czy lokale socjalne. Także został uruchomiony przez Bank Gospodarstwa Krajowego program, w którym istnieje dofinansowanie 80 % inwestycji na mieszkalnictwo komunalne. I tu chcę pochwalić miasto Piłę, która skorzystała z tych funduszy i od 2016 roku wybudowała, wyremontowała m.in. kilka budynków mieszkalnych przy ulicy Andersa, Sikorskiego, Salezjańskiej, al. Powstańców Wielkopolskich. Łącznie w okresie 6 lat Piła pozyskała 20 mln złotych i przybyło też 180 mieszkań. Uważam, że jeśli każdy samorząd funkcjonowałby w taki sposób, to tych mieszkań byłoby w regionie o wiele więcej. Dlatego też zachęcam, by iść tą drogą i korzystać z tych środków. W tym roku to ponad 2 miliardy złotych – mówi poseł PiS Krzysztof Czarnecki.

Natomiast Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek wspomniał o inwestycjach w obiekty sportowe. Ponad 10 mln zł na halę przy LO na Pola. Ponad 16 mln zł na stadion żużlowy w Pile, miliony na boiska przy szkołach w Pile, Starej Wiśniewce, Zakrzewie.

– Dotrzymaliśmy słowa, chociażby w przypadku powiatowej hali sportowej przy ulicy Wincentego Pola. Ta hala była obiecywana od przynajmniej 20 lat. I przez Lewicę i przez Platformę Obywatelską z PSL. Im tego nie udało się zrealizować. Nagle, gdy nastało Prawo i Sprawiedliwość udało się porozumieć z samorządem powiatowym i mamy taki piękny obiekt, który służy młodzieży i klubom sportowym. Ten obiekt kosztował 15 mln złotych, z czego ponad 10 mln pochodzi z dwóch rządowych programów. Patrzmy dalej, mamy stadion żużlowy przy ulicy Bydgoskiej. Wiemy, że Piłą zarządza prezydent Piotr Głowski, to mimo tego ponad 16 mln złotych trafiło do samorządu na modernizację tego obiektu. Kruszewo także czekało na salę wiejską i też się udało. Nasze programy to wsparcie też w kluby sportowe, w sprzęt sportowy. Jest to możliwe tylko we współpracy z samorządami, czy działaczami sportowymi – dodaje  poseł PIS Marcin Porzucek.

Bardzo często, gdy planowaliśmy określone inwestycje, ich zasadność była podważana przez opozycję, jednak z upływem czasu rzeczywistość to nam przyznała rację i potwierdziła słuszność naszych działań.

Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Adam Bogrycewicz mówił o rekordowych środkach, jakie z rządu otrzymuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Według niego Wielkopolsce nigdy nie widziano takiej kasy na inwestycje. Środki trafiają na obwodnice, przeprawy mostowe, kolej, tabor zeroemisyjny i remonty dróg wojewódzkich. To wszystko służy każdemu Polakowi.

Dla uczestników konferencji tylko Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem, iż za słowami będą zawsze szły czyny, a sprawy polskie będą prowadzone w dobrym kierunku, zwłaszcza wtedy, gdy w grę wchodzi interes polskich obywateli.

(SE)

pis_trasa_dotrzymanego

pis_trasa_dotrzymanego_02 pis_trasa_dotrzymanego_03 pis_trasa_dotrzymanego_04 pis_trasa_dotrzymanego_05 pis_trasa_dotrzymanego_06 pis_trasa_dotrzymanego_07 pis_trasa_dotrzymanego_08 pis_trasa_dotrzymanego_09 pis_trasa_dotrzymanego_10 pis_trasa_dotrzymanego_11 pis_trasa_dotrzymanego_12 pis_trasa_dotrzymanego_13 pis_trasa_dotrzymanego_14 pis_trasa_dotrzymanego_15 pis_trasa_dotrzymanego_16 pis_trasa_dotrzymanego_17 pis_trasa_dotrzymanego_18 pis_trasa_dotrzymanego_19