„PiSanki Obiecanki”. Rekordowe drogie Święta

Stowarzyszenie Młodzi Demokraci koła w Pile i w Trzciance wspólnie z Senatorem RP Adamem Szejnfeldem zorganizowali 6  kwietnia 2023 r. konferencję prasową pt. „ObiecankiPiSanki” dotyczącą panującej w sklepach rekordowej drożyzny.

Koszyczki wielkanocne za rządów PiS w porównaniu do roku 2015, wzrosły o ponad 100%. W 2015 roku było nas stać na większe zakupy w sklepach przy niższych zarobkach. Przed nami rekordowo drogie święta. W związku z tą sytuacją ruszyła ogólnopolska akcja uświadamiająca Polaków o tym, iż ceny żywności rosną szybciej niż płace. Według nich PiS = DROŻYZNA.

– Mamy dosyć wysokich cen i niesamowitej drożyzny, która nas dotyka. Niektórzy z nas w przyszłym roku wybierają się na studia albo są już studentami. Nas młodych przeraża to jak wielkie koszty są utrzymania oraz to jak wiele środków muszą przeznaczać nasi rodzice na to, aby nas utrzymać. Wiemy, że obecna wysoka inflacja nie jest czymś, co musiało nastąpić, a jest po prostu wynikiem nieudolnych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wielu młodych ludzi mówi, że jeśli  PiS wygra wybory to opuszczą nasz kraj, ponieważ nie chcą żyć w wielkiej drożyźnie, nie chcą być przez nich dzieleni. Patrząc na to jak będą drogie te święta, to już mamy niepokój o naszą przyszłość. To nie tylko drogie święta, ale też nasze życie codzienne. Jako młodzi ludzie nie zgadzamy się na drożyznę – mówi Maksymilian Ryżek, Stowarzyszenie Młodzi Demokraci.

Dlatego przed Wielkanocą dzielimy się refleksjami na temat obietnic Prawa i Sprawiedliwości gdy obejmował władze w 2015 r. Główną obietnicą wydaje się po tych latach była obietnica „Polski w Ruinie”. Dzisiaj Polska ma najgorsze relacje z UE, mamy najdłużej trwające postepowania sądowe, mimo że obiecali, że je skrócą, mamy najdłuższe  kolejki do lekarza, mimo że PiS obiecał, że je zmniejszy, największe zadłużenie państwa od czasów epoki Gierka, mamy najniższe płace wśród nauczycieli od 2007 roku, najmniejszy poziom urodzin oraz najwyższy poziom zgonów od czasów drugiej wojny światowej. Mamy też najwyższy poziom inflacji prawie od 30 lat – dodaje Adam Szejnfeld, Senator KO.

Zwrócenie uwagi społeczeństwa na wzrost kosztów życia jest również elementem kampanii przed zbliżającymi się wyborami.

(SE)

pisanki_obiecanki

pisanki_obiecanki_02 pisanki_obiecanki_03 pisanki_obiecanki_04 pisanki_obiecanki_05 pisanki_obiecanki_06 pisanki_obiecanki_07 pisanki_obiecanki_08 pisanki_obiecanki_09 pisanki_obiecanki_10 pisanki_obiecanki_11 pisanki_obiecanki_12 pisanki_obiecanki_13 pisanki_obiecanki_14 pisanki_obiecanki_15 pisanki_obiecanki_16 pisanki_obiecanki_17 pisanki_obiecanki_18 pisanki_obiecanki_19 pisanki_obiecanki_20 pisanki_obiecanki_21 pisanki_obiecanki_22