Po hebrajsku snuli melodyjną opowieść w Parku Miejskim w Pile

Kolejny raz w tym roku, w zielonym Parku Miejskim w Pile, miały miejsce cykliczne Parkowe Spotkania. Znowu wszystko dopisało, zarówno aura, jak i licznie zgromadzona publiczność, ale przede wszystkim aktorzy wieczornego spektaklu muzycznego, których piosenki były owacyjnie przyjmowane przez koneserów religijnej muzyki żydowskiej. Zespół HAGDA z Krotoszyna w śpiewnym języku Izraelitów snuł swe opowieści… jak przystało na kogoś, kto występuję pod takim właśnie szyldem – Hagda.

Bowiem hagda po hebrajsku znaczy właśnie nie co innego jak właśnie opowieść, opowiadanie czy sagę.

Krotoszyński zespół Hagada działa od 1994 roku. Inspiruje się tradycyjną religijną muzyką żydowską. Koncertuje w kraju i za granicą. A co sami mówią o sobie?

„Podjęliśmy próbę przywrócenia pamięci świata, który w tragicznych okolicznościach bezpowrotnie przeminął.

Sięgamy po tradycyjną, religijną muzykę żydowską starając się nie naruszyć nic z jej ducha.
Wszyscy członkowie Hagady traktują swój udział w zespole tak by wnieść do tego materialnego świata cząstkę Bożego światła.

Sami odkryliśmy duchową wartość tych kompozycji i pragniemy się dzielić tym, co cenne.
Muzyka żydowska stanowi ogromną część dziedzictwa naszego narodu.”

Marek Mostowski

po_hebrajsku_snuli10

po_hebrajsku_snuli45 po_hebrajsku_snuli11 po_hebrajsku_snuli12 po_hebrajsku_snuli13 po_hebrajsku_snuli14 po_hebrajsku_snuli15 po_hebrajsku_snuli16 po_hebrajsku_snuli17 po_hebrajsku_snuli18 po_hebrajsku_snuli19 po_hebrajsku_snuli20 po_hebrajsku_snuli21 po_hebrajsku_snuli22 po_hebrajsku_snuli23 po_hebrajsku_snuli24 po_hebrajsku_snuli25 po_hebrajsku_snuli26 po_hebrajsku_snuli27 po_hebrajsku_snuli28 po_hebrajsku_snuli29 po_hebrajsku_snuli30 po_hebrajsku_snuli31 po_hebrajsku_snuli32 po_hebrajsku_snuli33 po_hebrajsku_snuli34 po_hebrajsku_snuli35 po_hebrajsku_snuli36 po_hebrajsku_snuli37 po_hebrajsku_snuli38 po_hebrajsku_snuli39 po_hebrajsku_snuli40 po_hebrajsku_snuli41 po_hebrajsku_snuli42 po_hebrajsku_snuli43 po_hebrajsku_snuli44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *