PO jasno mówi, że Lasy Państwowe nie zostaną sprywatyzowane

W odpowiedzi na kłamliwy spot kandydata Andrzeja Dudy, dotyczący Lasów Państwowych, 8 maja br. w pilskim biurze Platformy Obywatelskiej miała miejsce konferencja prasowa pt. „PiS – szkodnikiem Lasów Państwowych” z udziałem: Mieczysława Augustyna – Senatora Rzeczypospolitej Polskiej, Marii Janyski – Posła na Sejm RP oraz Piotra Głowskiego – prezydenta Miasta Piły, którzy przedstawili faktyczny stan rzeczy w tej sprawie.

– Kwestia rzekomej prywatyzacji lasów to kłamstwo powielane wielokrotnie. Ręce opadają jak ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość chce nam wmawiać, że gra fair, że gwarantuje nam budowę państwa w oparciu o prawdę, a posługuje się najordynarniejszym kłamstwem od wielu lat. Po raz enty zaprzeczamy. Nigdy takiego planu, pomysłu, zamiaru prywatyzacji Lasów Państwowych nie było. Na tym nie wolno budować sobie poparcia w wyborach prezydenckich – mówi Mieczysław Augustyn.

Posłowie koalicji PO-PSL zaproponowali w marcu 2014 roku projekt ustawy o zmianie Konstytucji RP dotyczący Lasów Państwowych, który gwarantował szczególną ochronę lasów i miał na celu wzmocnienie ich pozycji.

– Chcieliśmy wszystkim obywatelom zagwarantować, że Lasy Państwowe nie będą podlegały przekształceniom własnościowym i że stanowią wspólne dobro narodowe. Niestety ten projekt ustawy przepadł, ponieważ 127 posłów PiS było przeciwko tej ustawie. To jest niewiarygodne, że kandydat PiS na urząd prezydenta albo nie wiedział jak wygląda faktyczne zachowanie jego ugrupowania, albo udawał, że nie wie. Ja się boje myśleć, że on udawał, że nie wie, bo wtedy, co z deklaracjami, że kieruje się głosem obywateli – mówi Maria Janyska.

– W Pile mamy 60 % terenów leśnych. Potrzebujemy lasów do codziennego życia. Świetnie współpracujemy z Lasami Państwowymi, podnosimy stopień ochrony. Innym elementem są konieczne inwestycje, które chcemy przeprowadzić, np. budowa ścieżek rowerowych, które będą przebiegać przez tereny leśne do sąsiadujących gmin. Nie tylko my, ale również energetyka chce prowadzić inwestycje – dodaje Piotr Głowski.

(SE)

0po_o_lasach14

po_o_lasach13 po_o_lasach10 po_o_lasach11 po_o_lasach12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *