PO o sprawach pilskich, które PiS nie wprowadza do budżetu państwa

Nocą z piątku na sobotę, 29/30 stycznia, Sejm przyjął budżet Polski na 2016 rok. Niestety, odrzucono regionalne poprawki do budżetu zgłoszone przez polityków ziemi pilskiej z Platformy Obywatelskiej. 8 lutego Mieczysław Augustyn, Senator Rzeczypospolitej Polskiej i Maria Małgorzata Janyska, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, na konferencji prasowej poruszyli temat budżetu państwa w kontekście subregionu pilskiego.

Modernizacja linii kolejowej Bydgoszcz-Piła- Krzyż Wlkp., remont tunelu dworca kolejowego w Pile, remont drogi krajowej 11 w granicach Piły czy środki na inwestycje na dwa szpitale subregionu pilskiego – to prawki wniesione przez posłów Platformy Obywatelskiej, a które zostały odrzucone podczas głosowania przez posłów Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie. Ustawa teraz trafiała do Senatu.

– Opierając się na deklaracjach pani premier i wielu czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości, o tym że bardzo ważne sprawy będą załatwiane, składałam poprawki z nadzieją, że one przejdą. Przypomnę słowa pani premier z konwencji wyborczej, która na pytania czy budżet to wytrzyma, czy będzie trzeba komuś zabrać, aby spełnić obietnice wyborcze, odpowiadała zawsze, że nikomu nic nie będziemy zabierać, wystarczy dla wszystkich. Zgłosiłam poprawki, które by pozwoliły na rozwój naszego regionu. Niestety zostały one odrzucone.Zwracałam się z mównicy sejmowej do posłów PiS, aby to nie był tylko dla nich teren do kandydowania, tylko był postrzegany, jako teren do życia, funkcjonowania i do rozwoju. Jedynie poseł Maks Kraczkowski poparł naszą poprawkę odnośnie modernizacji linii kolejowej Bydgoszcz-Piła- Krzyż Wlkp. – mówi Małgorzata Janyska, posłanka PO. – Apeluję do posłów ziemi pilskiej z PiS – jeśli budżet wróci do Sejmu, a niewykluczone, że wróci po poprawkach senackich, zajmijcie się naszą ziemią, naszym regionem i wspólnie razem dbajmy o jego rozwój – konkluduje Janyska.

– Pani poseł chce zadbać o drogę S11 w granicach miasta Piły. A ja będę próbował zgłosić poprawkę, żeby pieniądze na drogę S11 i S10, co najmniej w granicach subregionu, a najlepiej w skali całej Wielkopolski, znalazły się. Na pewno nie będę wnioskował o duże pieniądze na samą realizację drogi, ale trzeba środków na niezwłoczne projektowanie, wykup terenów – to trwa latami. Jeśli mamy się doczekać tej drogi i nie mają to być tylko obietnice, to o te same pieniądze, o które wnioskował poseł Maks Kraczkowski w poprzednim budżecie, zawnioskujemy na ten budżet. Myślę, że poprze swoją poprawkę sprzed roku. Może ktoś zapytać, czemu wy nie poparliście tego rok temu. Odpowiadam:  bo było to przed przyjęciem planu realizacyjnego dróg. Teraz jest i nie ma żadnej wymówki. Pieniądze powinny się na to znaleźć – dodaje  Mieczysław Augustyn, senator PO.

Spotkanie z dziennikarzami było też okazją do pokazania odnowionego pokoju, w którym znajduje się wspólne biuro poselsko-senatorskie.

Sebastian Daukszewicz

po_o_sprawach_pilskich00

po_o_sprawach_pilskich04 po_o_sprawach_pilskich01 po_o_sprawach_pilskich02 po_o_sprawach_pilskich03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *