PO o zmianach personalnych w Starostwie Powiatowym w Pile

Kilka dni po rozpoczęciu urzędowania przez nowego starostę pilskiego, Eligiusza Komarowskiego, 4 kwietnia na konferencji prasowej Mieczysław Augustyn, Senator RP i Maria Małgorzata Janyska, Poseł na Sejm RP skomentowali zmiany personalne w Starostwie Powiatowym w Pile oraz podsumowali rok pracy jego poprzednika Franciszka Tamasa.

– Pan Starosta został odwołany na Sesji, gdzie nie podano żadnej przyczyny, nie był obecny, tylko odczytano jego pismo. Nikt mu nie podziękował, nie zrobiono żadnego podsumowania jego dorobku. Usłyszeliśmy z listu, że pan Starosta wypełnił swoją misję. Jeśli się funkcję ma powierzoną na 4 lata i przystępuje się do niej z planem, strategią dziania, to trudno po roku powiedzieć, że wypełniło się swoją misję. To jest nie możliwe. Kolejna osoba, która została wybrana na to stanowisko jest z tej samej rekomendacji, czyli Porozumienia Samorządowego. Dla mnie jest to powielenie scenariusza, który się nie sprawdził, tym bardziej, że obecny starosta był poprzednio etatowym Członkiem Zarządu. Nie wiem czy wypełnił on również misję z poprzednim starostą, czy ma co wypełniać. Wniosek, który się nasuwa można określić, jako: porażka Porozumienia Samorządowego. Niespójność wewnętrzna i niezgoda wewnętrzna prawdopodobnie w zakresie realizacji celów tego powiatu, sposobu zarządzania tym powiatem. Uważam, że nic lepszego i nowego nie może nas spotkać – mówi Małgorzata Janyska, poseł ziemi pilskiej z PO.

Senator Mieczysław Augustyn z PO uważa, że wiele fatalnych decyzji, które były podejmowane przez Franciszka Tamasa były inspirowane przez nowego starostę, Eligiusza Komarowskiego. Wymienia m.in. lotnisko, czy konflikt z miastem. Dla senatora Augustyna symbolem pojednania byłoby powołanie przez nowego starostę Konwentu Samorządu Powiatu Pilskiego – wtedy nabrałby on przekonania, że się tworzy strukturę współpracy.

– Panie Starosto Komarowski! Liczymy na to, że wniesie pan nową  jakość w zarządzanie, że wreszcie powiat pilski będzie sprawiedliwie zarządzany, że nakłady na szpital pilski będą proporcjonalnie wyższe, niż na szpital wyrzyski, że znajdzie pan sposób na rozwiązanie problemów ginącej szkoły rolniczej, ginącego liceum w Łobżenicy. To są poważne wyzwania, przed którymi pan stoi i oby pan podołał tym wyzwaniom – apelował na koniec konferencji senator Mieczysław Augustyn.

(SE)

 

po_o_zmianach_w_starostwie00

po_o_zmianach_w_starostwie03 po_o_zmianach_w_starostwie01 po_o_zmianach_w_starostwie02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *