Po raz trzeci Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Piły

6 stycznia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Tego dnia Orszak Trzech Króli po raz kolejny zawita na ulice miasta. W ten sposób Piła będzie jednym z kilkuset miast, w których ulicami przejdzie barwny, świąteczny korowód. Tegorocznym hasłem orszaku są słowa „Odnowi oblicze ziemi”.

– Są znaki czasu, czyli szczególne elementy wydarzenia, które trzeba odczytywać po to żeby nie tylko je zrozumieć, ale też realizować w nowej rzeczywistości.  Myślę, że Orszak Trzech Króli jest takim wydarzeniem, znakiem czasu, o którym świadczą fakty. Jeżeli w przeciągu 7-8 lat to wydarzenie swoim zasięgiem obejmuje już prawie pół tysiąca miast i miejscowości to najlepiej świadczy o zapotrzebowaniu i o takim religijno –społeczno –kulturalnym wydarzeniu, które przyciąga ludzi.  Myślę, że jako Miasto wpisujemy się bardzo dobrze w tą atmosferę w ten klimat.  6 stycznia po raz trzeci wyjdziemy na ulice Piły. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w pilskim Orszaku Trzech Króli- mówi  ks. Ryszard Ryngwelski , dziekan pilski.

– Dwa ostatnie Orszaki Trzech Króli zakończone koncertami pokazują, że tego dnia potrzebujemy takiej wspólnoty, poczucia radości –nie tylko przy stole wigilijnym, ale też przenieść po za czas Bożego Narodzenia, aby trwał on jak najdłużej. Zachęcam wszystkich, całe rodziny do przebierania się w różne stroje to ubogaci nasze spotkanie – dodaje Piotr Głowski, prezydent Piły.

Uczestnicy orszaku zbiorą się 6 stycznia o godz. 15.00 na Placu Zwycięstwa. Mieszkańcy otrzymają śpiewniki, korony. Później Trzej Królowie w towarzystwie kapeli góralskiej Ondraszki i bębniarzy wyruszą w kierunku PL. Konstytucji pod,, Bramę Anielską’’ a zakończą wędrówkę o 16.00 na Placu Staszica gdzie złożą dary Dzieciątku. W tym miejscu odbędzie się Finał konkursu na „Najlepiej przebraną rodzinę”, koncert kapeli góralskiej Ondraszki i koncert zespołu New Day z pilaninem, założycielem zespołu Rafałem Boniśniakiem.

Orszak Trzech Króli odbywa się w ponad 700 miejscowościach w Polsce, a także m.in. we Francji, we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych. Do poprzednich edycji włączały się także parafie misyjne z Burundi i Republiki Środkowej Afryki.

NEW DAY – WIARA MILOSC I NADZIEJA
https://www.youtube.com/watch?v=z3jxoE51tUM

Sebastian Daukszewicz

orszak_trzech_kroli00

orszak_trzech_kroli06 orszak_trzech_kroli01 orszak_trzech_kroli02 orszak_trzech_kroli03 orszak_trzech_kroli04 orszak_trzech_kroli05