PO stawia na Rodzinę, Rozwój Przedsiębiorczości, Lepszą Jakość Życia

Przed nami ostatnia prosta przed wyborami samorządowymi. 16 listopada mieszkańcy Piły wybiorą prezydenta oraz swoich przedstawicieli do rad miejskich, gminnych, powiatowych i radnych sejmiku wojewódzkiego. Na finiszu kampanii samorządowej Platforma Obywatelska w Pile na placu przed Inwest Parkiem podsumowała i przedstawiła założenia programowe na kolejną kadencje.

Podczas briefingu prasowego Piotr Głowski, który ponownie startuje na urząd prezydenta Piły powiedział, że PO stawia na trzy filary: Rodzina, Rozwój Przedsiębiorczości, Lepszą Jakość Życia.

Piotr Głowski – Coraz częściej słyszymy, że Piła jest dobrym miejscem do życia. Z jedenej strony ma wszystkie atrybuty dużych miast, a z drugiej strony pozbawiona jest wszystkich niedogodności, które wiążą się zarówno z długim czasem dojazdu do pracy, z koniecznością płacenia wysokich rachunków za przedszkole, za opiekę w szkole. Myślę, że w następnym roku naprawdę nie będzie dziecka, które by nie znalazło miejsca w pilskim przedszkolu. W kolejnych latach przewidujemy kolejne inwestycje zarówno przy szkołach, ale też na osiedlach związanych ze sportem. Myślimy o dobrej komunikacji pomiędzy szkołami wyższymi i przedsiębiorcami. Będziemy rozwijać naszą kartę miejską, tą związaną z Kartą Dużej Rodziny. Rozumiemy również potrzeby starszych osób – seniorów np. w zakresie kultury. Jedną z cech, która charakteryzuje pilan to przedsiębiorczość. Staramy się na tyle ile może samorząd, a na ile pozwala prawo i na ile chcą z tej oferty skorzystać, im pomagać. Na pewno pomagamy w zakresie podatków, które są o 30 % niższe niż w wielu innych gminach. To powoduje, że pieniądze, które by mogły trafić do kasy miejskiej pozostają w ich kieszeni. Będziemy pomagać tym, którzy potrzebują zmian np. w planie zagospodarowania, szybkich inwestycji w infrastrukturę podziemną. Największym projektem będzie pełne przygotowanie Strefy Przemysłowej. To wszystko co nas otacza można nazwać Lepsza Jakością Życia. Od posprzątanych ulic, nowych ławek, oświetlenia, które jest na danej ulicy, do współpracy z różnymi podmiotami, takimi jak spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe władze w wyższym samorządzie. Pokazaliśmy w ciągu tych czterech lat, że potrafimy rozmawiać, dogadywać się, jeśli chodzi o wspólne duże inwestycje. Będziemy rozwijać budżet obywatelski, który się sprawdził, a mieszkańcy oczekują, aby dać więcej pieniędzy, więcej możliwości, a nie ma lepszych projektów niż te, które są zrealizowane na życzenie i zgodnie z życzeniem każdego mieszkańca danego osiedla. Proszę o głosy nie tylko dla siebie, ale całego zespołu PO, żebyśmy mogli dobrze współpracować i realizować te plany, o których wspomniałem.

Jak wynika z najnowszego sondażu opublikowanego w Radiu Merkury, na Piotra Głowskiego, obecnego prezydenta Piły zamierza oddać głos 67% wyborców. Od września poparcie dla włodarza Grodu Staszica wzrosło o 2,2%.  Piotra Głowskiego cieszy ten wynik, ale uważa, że wybory wygrywa się przy urnie wyborczej i to mieszkańcy zdecydują, kto będzie rządził Piłą przez kolejne cztery lata. Jak mówi, jego hasło „Proszę Państwa o 15 minut” jest nadal aktualne.

(SE)

po_stawia_na_rodzine01

po_stawia_na_rodzine02 po_stawia_na_rodzine03 po_stawia_na_rodzine04 po_stawia_na_rodzine05 po_stawia_na_rodzine06