Pod koniec marca III Pilskie Subregionalne Targi Pracy

Już po raz trzeci, w dniach 27 i 28 marca 2015 roku odbędą się Pilskie Subregionalne Targi Pracy. 27 marca w godz. 10:00 – 14:00 będzie Dzień akademicki, czyli Targi Edukacyjne, zaś dzień później w godz. 11:00 – 14:00 Dzień otwarty, czyli Targi. Szczegóły dot. tegorocznych Targów, a także nowości przedstawiły 4 marca na konferencji prasowej panie Beata Dudzińska – z-ca prezydenta Piły i Aleksandra Kowalska – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

III Pilskie Subregionalne Targi Pracy organizowane są z myślą o osobach bezrobotnych i poszukujących pracy, a także młodzieży, która dopiero wstępuje na rynek pracy. Ofertę pracy organizatorzy przygotowali tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie odpowiedni kierunek zarówno edukacyjnego, jak i zawodowego rozwoju. Dlatego do udziału w Targach zaroszono przedsiębiorców z konkretnymi ofertami pracy, zaprzyjaźnione urzędy pracy z całego powiatu pilskiego, doradców zawodowych, a także szkoły i uczelnie.

– Mówimy o tym, że rynek potrzebuje specjalistów wykształconych w określonych kierunkach. Jeżeli rodzic czy młodzież świadomie wybiorą dalsze kierunki kształcenia to właściwie ma niemal pewność, że po tych trzech latach kształcenia zawodowego dostanie ofertę pracy. W pierwszy dzień zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz szkół średnich wraz z rodzicami, którzy nie zawsze wiedzą jak doradzić naszym dzieciom. Dlatego warto posłuchać, co na ten temat mówią specjaliści. Drugi dzień jest otwarty dla wszystkich. Będziemy mówić o stażach, praktykach, o możliwości zatrudnienia i będziemy promować Platformę Praca gdzie są zawsze aktualne oferty pracy. Prosimy też pracodawców, aby rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzać na miejscu – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

W piątek organizatorzy przygotowali ścieżkę edukacyjną prezentującą ofertę kształcenia w pilskich szkołach ponadgimnazjalnych, średnich i wyższych, a także prezentację największych pilskich pracodawców oraz ich wymagania względem potencjalnych pracowników. Na Targach w piątek będzie można się dowiedzieć od absolwentów, jakich kierunków szukają najwięksi pracodawcy w regionie. Przedstawione zostaną zawody przyszłości i trendy na pilskim rynku pracy. Będzie okazja do spotkania ze stylistami z Zoomy Fashion, którzy podpowiedzą, jaką stylizację wybrać, aby wywrzeć jak najlepsze pierwsze wrażenie, czy to na egzaminie czy też na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej.

W sobotę podczas Targów Pracy będzie można znaleźć aktualne oferty pracy z Piły, powiatu pilskiego i sąsiednich powiatów (chodzieskiego, wałeckiego i wągrowieckiego) prezentowane przez Powiatowe Urzędy Pracy oraz największych lokalnych pracodawców. To możliwość spotkania z doradcami z Powiatowego Urzędu Pracy w Pile, Zamiejscowego Oddziału w Pile Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu oraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, którzy pomogą właściwie zredagować CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. To także wykłady pana Adama Piocha – szkoleniowca, mówcy, storyteller’a. Wszystko to w czterech specjalnie przygotowanych strefach.

Warto zwrócić również uwagę 28 marca na stoisko Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, które we współpracy z Wielkopolską Radą Koordynacyjną zaprezentuje portal marketspoleczny.pl .

– To jest nasza wirtualna przestrzeń, na której wprowadziliśmy możliwość sprzedaży produktów realizowanych przez osoby z niepełnosprawnością, które powstały głównie w Warsztatach Terapii Zajęciowej, Spółdzielniach Socjalnych.  To jest po to, aby pokazać jak duży jest rynek osób z niepełnosprawnością, ale również, aby zachęcić do kupowania ich produktów  m.in. czapek, toreb, kolczyków, ceramiki, kartek okolicznościowych, przez co aktywizują się te osoby zawodowo tworząc sobie szansę na aktywny udział w rynku pracy. Zapraszam jeszcze, aby na tych Targach zapoznać się z ofertą wolontariatu – mówi Aleksandra Kowalska – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

(SE)

pod_koniec_marca_targi_pracy10

pod_koniec_marca_targi_pracy13 pod_koniec_marca_targi_pracy11 pod_koniec_marca_targi_pracy12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *