Pod Lupą, kwiecień 2024 r. Wybory to Twój oręż! Nie lekceważ ich!!!

Przed nami Wybory Samorządowe A.D. 2024. Niedawno gremialnie poszliśmy, aby wybrać posłów i senatorów. Liczę na to, że podobna frekwencja będzie 7 kwietnia! Wierzę, że się nie przeliczę, przecież ta elekcja jest niezwykle ważna dla lokalnych społeczności. To my wspólnie zdecydujemy kto będzie rządził naszymi Małymi Ojczyznami. To my wręczymy mandat prezydentom, burmistrzom i wójtom oraz naszym najbliższym reprezentantom, czyli radnym, którzy będą naszym głosem w radach miast i gmin. Jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy. Przecież przysłowia są mądrością narodów!

 

Musimy zakodować sobie głęboko w naszych głowach, że 7 kwietnia MY, Wyborcy będziemy kreatorami naszej przyszłości!!!

 

Warto, zanim wrzucimy kartę wyborczą do urnowej czeluści, głęboko zastanowić się, komu zamierzamy dać władzę. Nie czyńmy tego pochopnie. Jeżeli jesteśmy zwolennikami tylko jednej formacji politycznej, sprawdźmy czy pod ich nazwą znajdują się osoby, które najlepiej będą budować nasz byt i naszą „świetlaną” przyszłość. Nie kierujmy się szyldem tylko nazwiskiem, bo to osoby, nie partie będą naszymi mandatariuszami!

 

Zwróćmy uwagę, czy kandydaci w ostatnich dwóch, trzech miesiącach zwielokrotnili swoją aktywność, a wynika ona li tylko z gry pod publiczkę. Zaś kilka miesięcy po wyborach spoczną na laurach i zadowolą się swoją dietą, czy włodarską posadą. Hasło „Chleba i Igrzysk” nie jest już w modzie. Nie jesteśmy ludem starożytnego Rzymu czy Egiptu. Mamy swoją wolną wolę i rozum, więc przy urnie koniecznie z tych atrybutów skorzystajmy!!!

 

A najważniejsze! Broń boże NIE BOJKOTUJMY WYBORÓW!!!

 

Marek Mostowski