Podinsp. Marcin Kowalski nowym komendantem powiatowym policji w Pile

Nadinsp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wręczył rozkaz o powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Pile podinsp. Marcinowi Kowalskiemu.

1 marca w siedzibie KWP w Poznaniu odbyła się specjalna zbiórka. Nadinsp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wręczył trzem oficerom rozkazy o powierzeniu obowiązków na kierowniczych stanowiskach.

Decyzją szefa wielkopolskich policjantów obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Pile objął podinsp. Marcin Kowalski. Pełnił on do tej pory służbę w Złotowie na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji.

Przypomnijmy, że Komendantem Powiatowym Policji w Pile był także ojciec dzisiejszego komendanta, insp. Dariusz Kowalski.

Podinsp. Marcin Kowalski jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 2002 roku. Praktycznie od początku związany był z pionem kryminalnym pilskiej jednostki. W latach 2011-2017 był najpierw zastępcą, a następnie naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. W czerwcu 2017 roku został Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie. Po blisko czterech latach spędzonych w sąsiedniej jednostce, podinsp. Marcin Kowalski otrzymał powierzenie obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Pile.

KPP w Pile

podinsp_kowalski1_01

podinsp_kowalski1_02