Podsumowanie długiego weekendu zakończonego „trzeźwym porankiem”

Miniony długi weekend był czasem wzmożonych działań funkcjonariuszy ze złotowskiej drogówki. W ciągu pięciu dni mundurowi przeprowadzili ponad 264 kontroli drogowych, w trakcie których ujawnili 144 wykroczeń. Dzisiaj (03.06) od wczesnych godzin rannych prowadzili działania „trzeźwy poranek”, w trakcie których zatrzymanych zostało aż 4 nietrzeźwych kierowców, jeden który kierował po zażyciu narkotyków oraz dwóch po użyciu alkoholu.

 

Policjanci ze złotowskiej drogówki podczas prowadzonych działań „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało 2024” objęli nadzorem drogi wylotowe z miast oraz główne ciągi komunikacyjne i inne miejsca, gdzie może dochodzić do różnego rodzaju zdarzeń. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem, płynnością ruchu i przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów.

 

Przez pięć dni funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania wszystkich uczestników dróg. Efektem ich pracy było przeprowadzenie 264 kontroli drogowych oraz ujawnienie aż 144 wykroczeń. Większość z nich, dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości.

 

Nie zabrakło kierowców, którzy poruszali się z prędkością o 50 km/h wyższą niż dozwolona w obszarze zabudowanym, co każdorazowo skutkowało utratą uprawnień do kierowania 3 miesiące.

 

Prowadzone działania zakończyły się akcją tzw. „trzeźwy poranek”, która prowadzona była na terenie całego powiatu. Policjanci ze złotowskiej jednostki w zaledwie kilka godzin zatrzymali aż 4 nietrzeźwych kierujących, którzy w organizmie mieli ponad pół promila alkoholu. Ponad to jednej z kierujących kierował osobówką pod wpływem narkotyków, a 2 w stanie po użyciu alkoholu.

 

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego środka odurzającego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, ale konsekwencje jakie może za sobą nieść jazda na podwójnym gazie mogą być o wiele bardziej dotkliwe. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku, rozsądku i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów