Podsumowanie działań NURD na terenie powiatu chodzieskiego

podsumowanie_dzialan

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży w czwartek 16 marca przeprowadzili działania NURD. To kolejna w tym roku tego typu akcja. Jej celem jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów.

Policjanci podczas działań zwracali uwagę na zachowania kierujących pojazdami względem niechronionych uczestników ruchu, ale także na sam sposób poruszania się niechronionych uczestników ruchu drogowego, bowiem pozostawia on wiele do życzenia.

Podczas akcji „drogówka” ujawniła 27 wykroczeń, z czego 13 zostało popełnionych przez pieszych, 2 przez rowerzystów, a w 6 przypadkach przez kierowców pojazdów mechanicznych względem pieszych w rejonie przejść dla pieszych. Wśród pozostałych przewinień były te dotyczące korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy czy nieprawidłowego parkowania.

Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży zwraca się z apelem do wszystkich uczestników dróg o ostrożność i rozwagę. Pieszym radzimy, by przed wejściem na przejście dla pieszych upewnili się, że kierowca ich widzi i zwalnia. Kierowcom przypominamy, by w rejonie przejść dla pieszych zachowali szczególną ostrożność.

KPP Chodzież