PODSUMOWANIE WIELKANOCNEGO WEEKENDU NA DROGACH POWIATU ZŁOTOWSKIEGO

W czasie Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wspierani przez mundurowych z innych pionów. Od piątku do poniedziałku w powiecie złotowskim doszło do 3 wypadków drogowych, w których ranne zostały 3 osoby. Odnotowano 7 zdarzeń drogowych, zatrzymano 9 nietrzeźwych kierowców.

 

Zakończył się okres wielkanocnego wypoczynku, w którego trakcie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci złotowskiej drogówki, wspierani przez mundurowych pozostałych pionów.

 

Od Wielkiego Piątku do Wielkanocnego Poniedziałku, na drogach powiatu złotowskiego doszło łącznie do 3 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Policjanci odnotowali również 7 kolizji drogowych, w których poważnie nie ucierpiały żadne osoby.

 

Niestety w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu. W ciągu minionych czterech dni, mundurowi zatrzymali łącznie 9 nietrzeźwych kierujących.

 

Niechlubny rekordzista długiego weekendu, 53-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, kierował pojazdem osobowym na al. Piasta w Złotowie, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie ominie go wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów