Podwójne zwycięstwo strażaka z Piły

15 października 2015 roku w hali Komendy Powiatowej w Śremie odbył się już XXX Śremski Halowy Turniej Drabiny Hakowej. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż jest to jedna z najdłużej rozgrywanych tego tupu imprez sportowych w Polsce.

W zmaganiach wzięło udział 64 strażaków, w których gronie oczywiście nie zabrakło reprezentantów pilskiej komendy. Byli to asp. Maciej Kowalski, sekc. Paweł Kłodziński oraz mł. kpt. Krzysztof Gajewski. Po pasjonującej rywalizacji najlepszych „hakerów Wielkopolski” zwycięzcą okazał się mł. kpt. Krzysztof Gajewski z Komendy Powiatowej PSP w Pile, który zakończył zawody z czasem 15,475 s. Drugie miejsce wywalczył strażak gospodarzy Damian Stempniak z czasem 15,884 s., na najniższym stopniu podium stanął st. asp. Szymon Woźniak z Komendy Miejskiej w Kaliszu z czasem 15,979 s.

Tradycyjnie po zakończonym turnieju odbyły się biegi dziesięciu najlepszych zawodników o Puchar Redaktora Naczelnego Gazety „Tydzień Ziemi Śremskiej”. Po pierwszej serii biegów bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę zawodnik reprezentujący Komendę Miejską PSP w Poznaniu, mł. asp. Marcin Walkowiak, uzyskując czas 15,22 s. Jednak w ostatnim biegu drugiej serii, ponownie najlepszym okazał się mł. kpt. Krzysztof Gajewski wspinając się na trzecie piętro wspinalni w czasie 15,18 s. Był to ostatni turniej na wielkopolskiej ziemi rozgrywany w tym roku. Wszystkim gratulujemy uzyskanych wyników. Teraz nadszedł czas zimowych przygotowań do kolejnego sezonu.

Opracowanie: asp. Maciej Kowalski, KP PSP Piła
Zdjęcia: sekc. Paweł Kłodziński / Portal Nasze Miasto Śrem

podwojne_zwyciestwo_strazaka00

podwojne_zwyciestwo_strazaka04 podwojne_zwyciestwo_strazaka01 podwojne_zwyciestwo_strazaka02 podwojne_zwyciestwo_strazaka03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *