Podwyżki w służbach mundurowych!

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu otrzymają podwyżki. O tym fakcie poinformowali opinię publiczną na konferencji prasowej posłowie Marcin Porzucek z PIS i Grzegorz Piechowiak z Polski Razem Jarosława Gowina, którzy tworzą udaną koalicję w ramach Zjednoczonej Prawicy. Pierwsza podwyżka zaplanowana została od 1 stycznia 2017 r. (253 zł), druga w 2019 r. Razem będzie to ponad 600 zł na etat.

– Celem Rządu Prawa i Sprawiedliwości jest zapewnienie służbom mundurowym godziwych warunków do pracy i skutecznej ochrony społeczeństwa. I tak się dzieje. W przeciągu kilku lat kilka miliardów złotych zostanie przeznaczonych na modernizację i podwyżki dla służb mundurowych. Mam nadzieję, że budynek Komendy Powiatowej Policji w Pile doczeka się odpowiedniej inwestycji, bo warunki pracy są trudne – mówi poseł ziemi pilskiej z Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek.

Program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 będzie składał się z trzech komponentów: inwestycje budowlane, zakup nowoczesnego sprzętu i podwyżki płac.

– Te podwyżki dotyczą pracowników służb mundurowych oraz pracowników cywilnych tych służb. Co ważne, postanowiliśmy też przywrócić posterunki policji. W Wielkopolsce w ostatnim czasie 6 takich posterunków przywróciliśmy, m.in. w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w Lubaszu i w Drawsku. To wynika z potrzeb lokalnej społeczności, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo – dodaje poseł ziemi pilskiej Grzegorz Piechowiak z Polski Razem.

Zgodnie z projektem „ustawy modernizacyjnej” w 2017 r. służby podległe MSWiA otrzymają niemal 1,4 mld zł.

(SE)

podwyzki_w_sluzbach_mundurowych00

podwyzki_w_sluzbach_mundurowych06 podwyzki_w_sluzbach_mundurowych01 podwyzki_w_sluzbach_mundurowych02 podwyzki_w_sluzbach_mundurowych03 podwyzki_w_sluzbach_mundurowych04 podwyzki_w_sluzbach_mundurowych05