Podzielone zdania po odwołaniu eliminacji Złotego Kasku w Pile

Po czterech biegach deszczowe eliminacje Złotego Kasku w Pile zostały odwołane. Sędzia w porozumieniu z zawodnikami, zdecydował się zakończyć zawody.

Padający od samego rana deszcz spowodował, że po kilku pierwszych biegach nawierzchnia pilskiego toru była w na tyle złym stanie, że sędzia wspólnie z zawodnikami zadecydował o odwołaniu zawodów.

W imieniu organizatorów sytuację tłumaczył Tomasz Żentkowski. – Tor był dobrze przygotowany i nie było ani jednej kałuży. Od rana jednak cały czas, nieprzerwanie siąpił deszcz, a to jest gorsze niż chwilowa ulewa. Nawierzchnia przyjęła tyle wody, że po prostu po kilku biegach się odrywała. Nie chcę się wypowiadać czy można było kontynuować zawody, bo to już niczego nie zmieni.

Zawodnicy mieli podzielone zdania. Część uważała, że odwołanie zawodów to dobra decyzja, a część rozważała ich kontynuowanie. Wielu z nich, w tym m.in. Szymon Woźniak podkreślało, że to dopiero początek sezonu. – Musimy zważać na to, że dla wielu z nas byłyby to pierwsze zawody w tym roku. Wiem, że kibice nie są zadowoleni po tej decyzji, ale przyjedziemy tu jeszcze raz, będą lepsze warunki i fani zobaczą lepsze ściganie. Piła, którą pamiętam z ostatnich lat to fajny tor, a dzisiaj deszcz ewidentnie pokrzyżował plany.

Wątpliwości co do słuszności odwołania eliminacji miał Tomasz Gapiński. Mimo, że przegrał swój pierwszy bieg, to nie uważał, że nie było szansy na kontynuowanie turnieju. – Nie ma co już gdybać – pan sędzia odwołał zawody. Z pewnością dało się ten tor doprowadzić do ładu, ale większość podjęła decyzję.

W Pile obecny był także świetnie znający nawierzchnię przy Bydgoskiej Stanisław Chomski. – Widzieliśmy co się działo w pierwszych wyścigać, gdzie zawodnicy mieli problem z płynnym pokonaniem łuku i szacunek dla chłopaków, że sobie z tym radzili. Dobrze znam specyfikę tego toru, bo przecież pracowałem w Pile. Jest to żużel związany z elementami granitu i przy takiej pogodzie nie da się tego tak ubić, żeby to związało. Z tego co wiem, to nawierzchnia była też układana w tym tygodniu, kiedy nie było słońca i efekt był taki jak widzieliśmy.

Nie znamy jeszcze daty rozegrania ewentualnej powtórki eliminacji Złotego Kasku w Pile. Możliwe, że odbędą się one nawet w najbliższą sobotę lub na początku przyszłego tygodnia.

Robert Szłapak
Fot. Sebastian Daukszewicz

podzielone_zdania_po_odwolaniu10

podzielone_zdania_po_odwolaniu47 podzielone_zdania_po_odwolaniu11 podzielone_zdania_po_odwolaniu12 podzielone_zdania_po_odwolaniu13 podzielone_zdania_po_odwolaniu14 podzielone_zdania_po_odwolaniu15 podzielone_zdania_po_odwolaniu16 podzielone_zdania_po_odwolaniu17 podzielone_zdania_po_odwolaniu18 podzielone_zdania_po_odwolaniu19 podzielone_zdania_po_odwolaniu20 podzielone_zdania_po_odwolaniu21 podzielone_zdania_po_odwolaniu22 podzielone_zdania_po_odwolaniu23 podzielone_zdania_po_odwolaniu24 podzielone_zdania_po_odwolaniu25 podzielone_zdania_po_odwolaniu26 podzielone_zdania_po_odwolaniu27 podzielone_zdania_po_odwolaniu28 podzielone_zdania_po_odwolaniu29 podzielone_zdania_po_odwolaniu30 podzielone_zdania_po_odwolaniu31 podzielone_zdania_po_odwolaniu32 podzielone_zdania_po_odwolaniu33 podzielone_zdania_po_odwolaniu34 podzielone_zdania_po_odwolaniu35 podzielone_zdania_po_odwolaniu36 podzielone_zdania_po_odwolaniu37 podzielone_zdania_po_odwolaniu38 podzielone_zdania_po_odwolaniu39 podzielone_zdania_po_odwolaniu40 podzielone_zdania_po_odwolaniu41 podzielone_zdania_po_odwolaniu42 podzielone_zdania_po_odwolaniu43 podzielone_zdania_po_odwolaniu44 podzielone_zdania_po_odwolaniu45 podzielone_zdania_po_odwolaniu46

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *