Pokaz kaskaderski w Pile

W czwartkowy wieczór, 10 września, na stadionie żużlowym w Pile można było obejrzeć spektakularne show. Swoje kaskaderskie popisy zaprezentowała grupa Flott Cascaders Team, ze swoim założycielem i twórcą, którym jest Alfred Śmid, obecnie najbardziej uznany ekspert w dziedzinie europejskiego kina akcji oraz filmowych efektów specjalnych. To jego grupa jest jednym z najlepszych obecnie kaskaderskich teamów w Europie. Team ten wziął udział przy produkcji m.in. trzeciej części francuskiej komedii „TAXI” oraz scen mobilnych Bonda – Casino Royale i Quantum of Solace.

– Te pokazy są głównie dla publiczności, ale również dla nas. To nasza pasja, to nasze życie, to nasz sposób na życie. Dziś zaprezentowaliśmy typowe sceny kaskaderskie, gdzie dubluje się aktorów w filmie, gdy mamy sceny z dachowaniem samochodu, czy jazdy na dwóch kołach z akrobacjami kaskaderskimi. Najniebezpieczniejszym pokazem dziś był „ Freestyle Motocross” z lądowaniem na mobilną rampę, czyli na sztuczne lądowisko, nie
usypane piaskiem. Widzieliśmy salto na motocyklu, które nie często się widuje. Także ogień jest groźny i tu dla bezpieczeństwa ważna jest obstawa kolegów. Muszą oni pilnować, aby koledze, który ma kontakt z ogniem nic się nie stało. Te show są naprawdę widowiskowe. Zgłaszają się do nas osoby po pokazach, które chcą zostać kaskaderem i zdobywają licencje. Kaskader to nie jest szaleniec, który ryzykuje bardzo dużo. To jest człowiek, który umie się zabezpieczyć, zrozumieć, co może być niebezpieczne i potrafi ocenić ryzyko. Publiczność dopisała, a stadion żużlowy to świetny obiekt na taki pokaz – mówi Jacek Adamczewski z Flott Cascaders Team.

W Pile mogliśmy na własne oczy zobaczyć m.in. jazdę samochodem BMW na dwóch kołach, aut przez płonące ściany, jazdy z płonącym człowiekiem, czy niszczenie dwóch aut przez amerykańskie Monster Trucki. Jednak niesamowite wrażenie na widzach pozostawił „Freestyle Motocross”, gdzie na przygotowanej mobilnej rampie mogliśmy podziwiać akrobatyczne skoki na motocyklach, podczas których kaskaderzy zaprezentowali widowiskowe ewolucje.

Sebastian Daukszewicz

pokaz_kaskaderski57

pokaz_kaskaderski10 pokaz_kaskaderski56 pokaz_kaskaderski55 pokaz_kaskaderski54 pokaz_kaskaderski53 pokaz_kaskaderski52 pokaz_kaskaderski51 pokaz_kaskaderski50 pokaz_kaskaderski49 pokaz_kaskaderski48 pokaz_kaskaderski47 pokaz_kaskaderski46 pokaz_kaskaderski45 pokaz_kaskaderski44 pokaz_kaskaderski43 pokaz_kaskaderski42 pokaz_kaskaderski41 pokaz_kaskaderski40 pokaz_kaskaderski39 pokaz_kaskaderski38 pokaz_kaskaderski37 pokaz_kaskaderski36 pokaz_kaskaderski35 pokaz_kaskaderski34 pokaz_kaskaderski33 pokaz_kaskaderski32 pokaz_kaskaderski31 pokaz_kaskaderski30 pokaz_kaskaderski29 pokaz_kaskaderski28 pokaz_kaskaderski27 pokaz_kaskaderski26 pokaz_kaskaderski25 pokaz_kaskaderski24 pokaz_kaskaderski23 pokaz_kaskaderski22 pokaz_kaskaderski21 pokaz_kaskaderski20 pokaz_kaskaderski19 pokaz_kaskaderski18 pokaz_kaskaderski17 pokaz_kaskaderski16 pokaz_kaskaderski15 pokaz_kaskaderski14 pokaz_kaskaderski13 pokaz_kaskaderski12 pokaz_kaskaderski11 pokaz_kaskaderski62 pokaz_kaskaderski58 pokaz_kaskaderski59 pokaz_kaskaderski60 pokaz_kaskaderski61

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *