Policja na 25. Chodzieskich Targach Gospodarczych

Chodziescy policjanci zostali zaproszeni do wystawienia stoiska profilaktycznego na jubileuszowych 25. Chodzieskich Targach Gospodarczych. Dla mundurowych to wyśmienita okazja do promowania zawodu policjanta oraz przekazania ważnych informacji o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Na odwiedzających stoisko chodzieskiej Policji czekały różnego rodzaju broszury, ulotki o tematyce bezpieczeństwa. Policjantki edukowały dorosłych w zakresie narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Objaśniały działanie poszczególnych substancji, sposób ich zażywania, ale także tłumaczyły, na co powinni zwrócić uwagę opiekunowie prawni, jeśli mają podejrzenia, że ich dziecko sięga po jakieś zabronione substancje. Poza tym tłumaczyły, jakie są zagrożenia zdrowotne, wynikające z zażywania takich substancji. Zaprezentowana walizka narkotykowa pozwoliła zapoznać się z imitacjami substancji uzależniających oraz przedmiotów wykorzystywanych przez młodzież do zażywania tych substancji.

Spotkania z mieszkańcami były także okazją do poruszenia tematyki związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i nowymi regulacjami prawnymi w tym obszarze.

W ramach programu Bezpieczne Życie Seniorów tę grupę społeczną edukowano z zakresu bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. Omawiano poszczególne zagrożenia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na oszustwa, bowiem te cały czas są odnotowywane.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży na swoim stoisku przeprowadzili bezpłatną akcję znakowania rowerów w ramach usługi Wiberoo – Wielkopolski Bezpieczny Rower.

Dla najmłodszych przygotowano kolorowanki, gry i zabawy o tematyce bezpieczeństwa. Zachęcano do korzystania z Pyrkowej Krainy – aplikacji, która bawi i zarazem uczy bezpiecznych zachowań.

Formuła festynu, pikniku czy targów zawsze jest także okazją do wymiany zdań, dyskusji z mieszkańcami, którzy w rozmowach niejednokrotnie zgłaszają swoje problemy, czy spostrzeżenia. Z pomocą w niektórych sytuacjach przychodzi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, którą policjanci wskazują, jako narzędzie pomocne do rozwiązywania takich problemów. Tym, którzy zainteresowani byli kwestiami wstąpienia w szeregi Policji, policjanci tłumaczyli, jak wygląda cały proces przyjęcia do służby.

KPP Chodzież

policja_na_chodzieskich_targach

policja_p policja_na_chodzieskich_targach_02 policja_na_chodzieskich_targach_03 policja_na_chodzieskich_targach_04 policja_na_chodzieskich_targach_05 policja_na_chodzieskich_targach_06 policja_na_chodzieskich_targach_07 policja_na_chodzieskich_targach_08 policja_na_chodzieskich_targach_09 policja_na_chodzieskich_targach_10 policja_na_chodzieskich_targach_11 policja_na_chodzieskich_targach_12 policja_na_chodzieskich_targach_13 policja_na_chodzieskich_targach_14 policja_o