Policjanci apelują! Nie bądźmy obojętni. Reagujmy, gdy ktoś potrzebuje pomocy!

policjanci_apeluja

Krótkie dni i niskie temperatury. Każdy z nas odczuwa skutki zmieniającej się aury. Jednak najbardziej dotkliwe są one dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Interesujmy się losem takich osób i zadbajmy o to, aby nie stały się ofiarami zimowego wychłodzenia. Policjanci z pilskiej komendy apelują! Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że nasza pomoc może uratować ludzkie życie. Funkcjonariusze każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

Dni stały się krótsze, a temperatura na dworze cały czas spada. Skutki zmieniającej się aury odczuwamy wszyscy. Najbardziej dotkliwe są one dla osób samotnych, schorowanych i z różnych przyczyn pozbawionych dachu nad głową. Bardzo często takie osoby zdane na siebie pozostają bez pomocy i odpowiedniej opieki. Nie bądźmy obojętni na ich los. Szybka reakcja może uchronić ludzkie życie przed wychłodzeniem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile monitorują zjawisko bezdomności i informują osoby narażone na wychłodzenie o możliwościach pomocy. Co roku w okresie jesienno-zimowym prowadzą rozpoznanie wśród samotnie zamieszkujących, schorowanych, pozostających bez kontaktu z rodziną i dachu nad głową. W tym zakresie współpracują z instytucjami świadczącymi pomoc osobom zagrożonym bezdomnością i nieporadnym życiowo.

Zwracamy się z prośbą o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Jeżeli Państwo nie jesteście w stanie pomóc takim osobom, poinformujcie odpowiednie służby. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowy numer 112 lub bezpośrednio do dyżurnego pilskiej komendy pod nr telefonu 67 353 15 60.

podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile