Policjanci dbają o bezpieczeństwo wokół i na cmentarzach

Okres przygotowań do dnia Święta Zmarłych to przede wszystkim czas zadumy i refleksji, kiedy to w jesienne dni przychodzimy do miejsc wiecznego spoczynku, zapalamy znicze i wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli. To również czas wzmożonego ruchu w rejonach cmentarzy, podróży, zakupów oraz porządków przy grobach. Zadbajmy o ten szczególny moment, tak aby nikt i nic nie zakłóciło jego przebiegu. Już od kilku dni policjanci z pilskiej komendy patrolują ulice wokół nekropolii.

Działania pn. „Znicz”, polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa podczas obchodów Święta Zmarłych, na stałe wpisały się w kalendarz poczynań Policji, jak również w krajobraz polskich dróg. Tradycyjnie już w tym okresie będziemy mieli do czynienia ze wzmożonym ruchem na drogach, a co za tym idzie utrudnieniami w płynnej jeździe, szczególnie w rejonach cmentarzy. Dodatkowo niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym będzie mieć jesienna, czasem bardzo zmienna aura. To wszystko przyczynia się do wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zbliżające się święto to czas, w którym wiele osób odwiedza groby swoich bliskich i znajomych. Mając na uwadze fakt, iż dzień Święta Zmarłych jest okresem, w którym znacząco wzrasta zagrożenie przestępstwami oraz wykroczeniami, pilska Policja w tym właśnie czasie intensyfikuje działania prewencyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze.

Już od kilku dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile patrolują ulice wokół nekropolii, jak również spotykają się na cmentarzach z seniorami, przypominając elementarne zasady bezpieczeństwa.

Pamiętaj! Mimo wszystko w najbliższych dniach to nie kwiaty i znicze będą najcenniejszymi przedmiotami w Twoim posiadaniu, o które powinieneś troszczyć się najbardziej!

Zmiany organizacji ruchu w dniu 1 listopada 2018 roku w Pile:

1. ul. Motylewska od skrzyżowania z ulicą Przemysłową – wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu,

2. na  ulicy Przemysłowej ruch odbywał się będzie w jednym kierunku – do centrum miasta, natomiast ruch autobusów wzorem lat ubiegłych odbywał się będzie w dwóch kierunkach,

3. na głównych skrzyżowaniach w obrębie cmentarza komunalnego w Pile będą wyznaczone stałe posterunki regulacji ruchu,

4. na Al. Poznańskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Motylewską, lewy pas ruchu w kierunku miasta będzie okresowo zamknięty.

Pamiętajmy, aby w każdej sytuacji bezwzględnie stosować się do poleceń policjanta kierującego ruchem drogowym!

podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

policjanci_dbaja1_01

policjanci_dbaja1_05 policjanci_dbaja1_02 policjanci_dbaja1_03 policjanci_dbaja1_04