Policjanci na cross duathlonie w Wyrzysku

Policjanci z pilskiej Komendy uczestniczyli w akcji „do lasu po zdrowie”, czyli w cross duathlonie organizowanym na terenie Lasu Polanowskiego w malowniczym Wyrzysku. W zaprzyjaźnionej Gminie policjanci zabezpieczyli trasę maratonu, a także zadbali o najmłodszych kibiców, wręczając im kolorowe odblaski bezpieczeństwa, a jeden z funkcjonariuszy mł.asp. Artur Pinkowski podjął wyzwanie startu w tej trudnej sportowej rywalizacji. Na metę dotarł jako dziewiąty wśród wszystkich zawodników!

5 grudnia w Wyrzysku pod patronatem Burmistrza Wyrzyska Bogusławy Jagodzińskiej odbył się cross duathlon, podczas którego uczestnicy biegli 3 km, jechali rowerem 6 km i ponownie biegli. Oprócz sportowej rywalizacji w miasteczku startowym można było skorzystać z dodatkowych atrakcji. Policjanci z pilskiej Komendy zadbali o najmłodszych kibiców, wręczając im kolorowe odblaski bezpieczeństwa. Zadbali również o uczestników, zabezpieczając trasę maratonu.

Jeden z funkcjonariuszy, na co dzień wykonujący pracę technika kryminalistyki w Komendzie Powiatowej Policji w Pile mł. asp. Artur Pinkowski podjął wyzwanie startu w tej trudnej sportowej rywalizacji. Ukończył maraton w najlepszej dziesiątce uczestników. Zajął dziewiąte miejsce z wynikiem 49m51s.

Należy podkreślić, że nasz reprezentant mł. asp. Artur Pinkowski jest uczestnikiem wielu górskich maratonów biegowych. W swoim sportowym dorobku między innymi zaliczył w 2005 roku „Bieg o Nóż Komandosa” (dystans 13 km, w czasie 1g18m30s), w 2012 roku brał udział w Maratonie Karkonoskim (na dystansie 44 km, w czasie 6g40m01s), w 2013 roku uczestniczył w Biegach Górskich w Szczawnicy – Wielka Prehyba (dystans 44 km, w czasie 6g08m15s) oraz w Festiwalu Biegowym w Krynicy Bieg 7 Dolin (dystans 77 km w czasie 11g44m05s). Natomiast w roku 2014 nasz kolega wziął udział w Biegu Górskim w Szczawnicy – Niepokorny Mnich (dystans 95 km w czasie 14g10m39s) i w Festiwalu Biegowym w Krynicy Bieg 7 Dolin na dystansie 100 km w czasie 16g20m50s. W tym roku podjął rywalizację podczas Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego na dystansie 52 km, który pokonał w czasie 7g46m19s. Także brał udział w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich Super Trial na 130 km, które pokonał w czasie 19g28m52s. Kolejnym wyzwaniem był Bieg Ultra Granią Tatr na dystansie 71 km.  Policjant przebył trasę w czasie 14g49m16s. Z pełnym podziwem patrzymy na wynik podczas Łemkowyna Ultra Trail na dystansie 150 km, które mł.asp. Artur Pinkowski pokonał w czasie 32g29m08s.

Gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy najlepszych sportowych wyników, satysfakcji ze sportowej rywalizacji i wytrwałości w pasji!

mł. asp. Anna Starzyńska
KPP Piła

policjanci_na_cross_duathlonie00

policjanci_na_cross_duathlonie06 policjanci_na_cross_duathlonie01 policjanci_na_cross_duathlonie02 policjanci_na_cross_duathlonie03 policjanci_na_cross_duathlonie04 policjanci_na_cross_duathlonie05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *