Policjanci odebrali wyjątkowe wyróżnienia

Po raz jedenasty „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantek i policjantów, którzy uratowali ludzkie życie. Tegoroczni laureaci tego wyjątkowego wyróżnienia wykazali się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. W uroczystości wzięli udział również funkcjonariusze z pilskiej komendy, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Pile mł. insp. Piotrem Skrzypkowiakiem.

Każdy funkcjonariusz rozpoczynając służbę w szeregach Policji uroczyście ślubuje „(…) służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.(…)”. „Kryształowa Gwiazda” to szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są te słowa dla każdego policjanta.

Uroczystość wręczenia „Kryształowych Gwiazd” funkcjonariuszom, którzy w trakcie codziennej służby przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, na stałe wpisała się w kalendarz doniosłych wydarzeń dla wielkopolskich stróżów prawa. Od dnia, w którym „Kryształowe Gwiazdy” wręczono po raz pierwszy minęło już 11 lat. Laureatów przybywa, a każdy z nich zasługuje na słowa uznania za swą odwagę i determinację w niesieniu pomocy.

W tej wyjątkowej uroczystości wzięli udział również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Pile mł. insp. Piotrem Skrzypkowiakiem.

Wyróżnienia odebrali:

Mł. asp. Gerard STANKIEWICZ – policjant Komendy Powiatowej Policji w Pile – 24 stycznia 2015 r. w czasie wolnym od służby udaremnił próbę samobójczą mężczyzny siedzącego na parapecie mieszkania znajdującego się na 4 piętrze budynku. Policjant wykorzystując nieuwagę desperata wciągnął go do wnętrza pomieszczenia ratując mu życie.

Sierż. Anna MIELCAREK oraz st. sierż. Jakub GNIOT – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile – 16 kwietnia 2015 roku współpracując i prowadząc umiejętne negocjacje udaremnili kobiecie próbę samobójczą, która zamierzała skoczyć z dachu budynku.

St. sierż. Magdalena BOROWIAK – policjantka Komendy Powiatowej Policji w Pile – 11 sierpnia 2015 roku, resuscytując, udzieliła pierwszej pomocy, mężczyźnie, który zemdlał i zjechał z drogi. Jak się później okazało mężczyzna doznał zawału serca. Szybka reakcja funkcjonariuszki uratowała choremu życie.

Sierż. sztab. Roman KOTULLA, st. asp. Marcin CHMURA – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile i Złotowie (wcześniej w Pile) – 26 maja 2015 roku w Pile do czas przyjazdu pogotowia ratunkowego udzielili przedmedycznej pomocy mężczyźnie, który jadąc pojazdem utracił przytomność.

Nadkom. Sebastian CHABOWSKI – policjant Komendy Powiatowej Policji w Pile – 13 października dzięki operatywności telefonicznie spowodował wyjście z lasu 62-letniego mężczyzny, który się zagubił.

Serdecznie gratulujemy!!!

Mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

policjanci_odebrali_wyjatkowe00

policjanci_odebrali_wyjatkowe01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *