Policjanci przebadali blisko 2 tys. kierowców, wśród których było 6 nietrzeźwych

policjanci_przebadali

6 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend na ulicach naszego powiatu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku. „Rekordzistą” okazał się mężczyzna, który zdecydował się prowadzić swój samochód mając w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi podczas działań łącznie przebadali blisko 2 tys. kierowców! Pilscy policjanci zapowiadają, że akcje, które mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców będą kontynuowane.

Kolejny raz okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także  tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na naszych ulicach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie pilskim w ramach akcji „Alkohol i narkotyki” przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu blisko 2 tys. kierowców! Mundurowi zatrzymali na terenie naszego powiatu sześciu pijanych kierowców. Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem marki Ford S-Max, 42-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile! Mężczyzna stracił natychmiast prawo jazdy, a teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Pilscy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje, chociaż należy podkreślić, że jest ich stosunkowo mniej, biorąc pod uwagę statystyki od początku bieżącego roku.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…

Pilscy funkcjonariusze zapowiadają, że działania mające na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących będą nadal kontynuowane!!!

podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile