Policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie na półkoloniach

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile przeprowadzają kontrole miejsc zbiorowego wypoczynki dzieci i młodzieży na terenie powiatu pilskiego w ramach trwającej akcji „Bezpieczne Wakacje 2016”.

Jak co roku pilscy policjanci w trakcie trwania letnich wakacji realizują szereg przedsięwzięć profilaktycznych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa wypoczywających na terenie naszego powiatu dzieci i młodzieży. Przez cały okres trwania wakacji mundurowi wspólnie z przedstawicielami Sanepidu odwiedzają zlokalizowane na terenie powiatu pilskiego miejsca zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Podczas takich wizyt policjanci nie tylko sprawdzają stan bezpieczeństwa, ale również przeprowadzają z najmłodszymi pogadanki dotyczące elementarnych zasad bezpiecznego wypoczynku. Omawiane jest przede wszystkim bezpieczeństwo nad wodą. Jak się okazuje dzieci posiadają znakomitą wiedzę na temat bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Ponadto policjanci wspólnie z najmłodszymi biorą udział w grach i zabawach o charakterze edukacyjnym.

Mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

policjanci_rozmawiaja00

policjanci_rozmawiaja02 policjanci_rozmawiaja01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *