Policjanci sprawdzili zlot tuningowanych samochodów

W sobotę w okolicach pilskiego lotniska wzmożone siły policyjne przeprowadziły kontrole zlotu tuningowanych samochodów. Skontrolowano blisko 70 pojazdów. Za nieprawidłowy stan techniczny zatrzymano dowody rejestracyjne oraz wystawiono ponad 20 mandatów.

Policjanci z Piły posiadali informację o zlocie miłośników tuningowanych aut, który miał odbyć się na terenie Piły. 5 września br. w godzinach wieczornych w okolicach pilskiego lotniska sprawdzono pojazdy fanów motoryzacji.

W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Wśród nich znalazło się ponad 20 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Piły, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także mundurowi z Czarnkowa i Wągrowca. Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili stan techniczny pojazdów.

Okazało się, że najczęstsze nieprawidłowości to między innymi: nieprawidłowo zmodyfikowane układy wydechowe, opony wystające poza obrys błotników, niehomologowane kolorowe żarówki w lampach oraz nieprawidłowe ogumienie.

Ogółem skontrolowano blisko 70 pojazdów. W związku z nieprawidłowym stanem technicznym funkcjonariusze zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych oraz nałożyli 23 mandaty karne.

Dbając o bezpieczeństwo na drogach policjanci z Piły z pewnością będą przyglądać się, czy miłośnicy motoryzacji poruszający się po pilskich drogach dbają o to, aby wprowadzane w ich pojazdach modyfikacje były zgodne z przepisami oraz nie zagrażały innym uczestnikom ruchu.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile

policjanci_sprawdzili1_01

policjanci_sprawdzili1_06 policjanci_sprawdzili1_02 policjanci_sprawdzili1_03 policjanci_sprawdzili1_04 policjanci_sprawdzili1_05