Policjanci z Wyrzyska zatrzymali seryjnych włamywaczy

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu pilskiego. Mężczyźni są podejrzani o włamania do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Łupem złodziei padły elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i sprzęt RTV. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tys. złotych. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku na bieżąco zbierali i analizowali materiały dotyczące włamań, do których dochodziło na terenie gminy Wyrzysk oraz gmin sąsiadujących. Wielokrotnie funkcjonariusze przyjmowali zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem dokonanych przez nieznanych sprawców do samochodów oraz pomieszczeń gospodarczych. Stróże prawa wytypowali osoby, które mogły być odpowiedzialne za te zdarzenia. 30 stycznia br. na terenie powiatu pilskiego policjanci z wyrzyskiego komisariatu zatrzymali seryjnych włamywaczy. To mieszkańcy naszego powiatu w wieku 24 i 27 lat.

W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się policjantom do kradzieży z włamaniem do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i sprzęt RTV. Dodatkowo sprawcy bardzo niszczyli samochody, które okradali. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę kilkudziesięciu tys. złotych. Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku odzyskali większość skradzionego mienia, które trafi z powrotem do swoich właścicieli.

Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku 24 i 27 lat. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Chodzieży wobec jednego z mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Drugi mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara więzienia do 10 lat.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

policjanci_z_wyrzyska1_01

policjanci_z_wyrzyska1_04 policjanci_z_wyrzyska1_02 policjanci_z_wyrzyska1_03