Policjanci zatrzymali 8 osób i zabezpieczyli nielegalny towar

Łącznie ponad 100 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Poznaniu, Komend Powiatowych w Czarnkowie i Złotowie podczas realizacji weszło jednocześnie na 34 posesje. Funkcjonariusze zatrzymali 8 osób podejrzanych między innymi o przestępstwa akcyzowe, korupcyjne oraz wyłudzenia. Śledczy podczas działań zabezpieczyli nielegalny towar. Zatrzymani to mieszkańcy trzech województw w wieku od 32 do 65 lat. Za popełnione przestępstwa grożą im wysokie kary grzywny oraz kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą
z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu od dłuższego czasu rozpracowywali grupę, która zajmuje się nielegalnym biznesem. W trakcie wykonywania wielu czynności funkcjonariusze ustalili, że osoby biorą udział w obrocie wyrobami akcyzowymi oraz zajmują się przestępstwami korupcyjnymi, a także wyłudzeniami. Gdy policjanci zebrali odpowiedni materiał dowodowy, przystąpili do realizacji.

27 czerwca br. łącznie ponad 100 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Komendy Powiatowej Policji w Złotowie i Czarnkowie wzięło udział w realizacji. Funkcjonariusze jednocześnie weszli na 34 posesje na terenie trzech województw: wielkopolskiego, pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Policjanci zatrzymali i doprowadzili do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu 8 osób. W działaniach udział wzięli także funkcjonariusze Wojewódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu.

Podczas realizacji śledczy dodatkowo ujawnili dwie kompletne destylarnie służące do wytwarzania spirytusu, kilkadziesiąt kilogramów tytoniu, znaczne ilości papierosów oraz kilkadziesiąt litrów wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Ponadto śledczy zabezpieczyli pieniądze oraz mienie ruchome. Zatrzymane osoby to mieszkańcy województw wielkopolskiego, pomorskiego oraz zachodniopomorskiego w wieku od 32 do 65. Za popełnione przestępstwa grożą im odpowiednio wysokie kary grzywny oraz kary pozbawienia wolności do 5 lat.

Nadzór nad prowadzonym postępowaniem ma Wydział II ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

policjanci_zatrzymali00

policjanci_zatrzymali05 policjanci_zatrzymali01 policjanci_zatrzymali02 policjanci_zatrzymali03 policjanci_zatrzymali04