Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku fałszywego funkcjonariusza CBŚ

Policjanci_zatrzymali_na_goracym

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali w ubiegłym tygodniu 35-latka podszywającego się pod funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna próbował wyłudzić od starszej kobiety 15 tys. złotych. Bardzo dynamiczne i skuteczne działania kryminalnych doprowadziły do błyskawicznego zatrzymania oszusta. Policjanci odzyskali również blisko 20 tys. złotych, które mężczyzna wyłudził dzień wcześniej w Grudziądzu. Sąd wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara więzienia do 8 lat.

W miniony piątek w godzinach popołudniowych w trakcie wykonywanych czynności służbowych, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile uzyskali informację, że na terenie miasta przebywa mężczyzna, który podszywa się prawdopodobnie za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego.

W związku z tą informacją, kryminalni błyskawicznie przystąpili do działania. Policjanci podzielili między sobą określone zadania i zaczęli realizować błyskawicznie sprawę, mając świadomość, że liczy się każda minuta. Śledczy ustalili, że mężczyzna może przebywać na ulicy Browarnej. Zauważyli tam mężczyznę, który bardzo nerwowo się zachowywał. Po chwili zaczął uciekać i nagle „wskoczył” do taksówki. Jednak jego podróż nie trwała długo. Chwilę później oszust był już w rękach pilskich policjantów i trafił prosto do policyjnego aresztu.

Jak się okazało, do starszej pani zadzwoniła kobieta, która  podając się za członka rodziny poprosiła o pożyczenie pieniędzy. Starsza pani nie uwierzyła i zakończyła rozmowę. Po chwili zadzwonił do niej mężczyzna, który poinformował, że jest funkcjonariuszem CBŚ, a wcześniejsza rozmowa była nagrywana i potrzebuje jej pomocy, aby zatrzymać oszustkę. Rozmówca poprosił o wypłacenie pieniędzy z konta i przekazanie ich podstawionemu mężczyźnie. Fałszywy policjant uspokoił rozmówczynię, twierdząc, że sprawa jest pod kontrolą, a jej nie grozi żadne niebezpieczeństwo.

Kobieta postąpiła zgodnie z instrukcjami i udała się do banku, wypłacając 15 tys. złotych. Jednak dzięki dynamicznym i zdecydowanym działaniom policjantów, nie doszło do przekazania pieniędzy, a starsza kobieta nie straciła swoich oszczędności. W trakcie realizacji sprawy policjanci z Wydziału Kryminalnego odzyskali również blisko 20 tys. złotych, które zatrzymany mężczyzna wyłudził dzień wcześniej w Grudziądzu.

Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Szczecina. Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Pile wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara więzienia do 8 lat.

mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *