Policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego będąc w czasie wolnym od służby zauważyli, że 44-letnia kobieta jest w niebezpieczeństwie. Zawiadomili służby ratunkowe i udzielili jej pomocy do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.

 

W sobotni wieczór, 23 września br. trzech policjantów pilskiej jednostki: sierż. Błażej Urbaniak, sierż. Gracjan Zygmunt oraz post. Jakub Kopacz było po służbie i przechodziło ulicami osiedla Zamoście w Pile. W pewnym momencie zauważyli leżącą na chodniku kobietę, która miała silne drgawki i uderzała głową o kostkę brukową. Mundurowi od razu przystąpili do udzielania kobiecie pomocy. Próbowali też nawiązać z nią kontakt, ale niestety nie reagowała na żadne bodźce.

 

Na miejsce został zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał kobietę do szpitala. Wstępna opinia ratowników wskazała, że 44-letnia mieszkanka Piły dostała silnego ataku hiperglikemii. Na szczęście dzięki odpowiedniej reakcji policjantów pomoc została udzielona na czas i szybko zażegnała ryzyko niebezpieczeństwa dla życia kobiety.

 

sierż. szt. Wojciech Zeszot

KPP w Pile

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *