Policjantki rozmawiały z przedszkolakami o bezpieczeństwie podczas wakacji

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pile odbyły się warsztaty związane z bezpiecznym zachowaniem podczas letniego wypoczynku. W spotkaniu wzięły udział dzieci z Anglojęzycznego Przedszkola FIRST STEPS  w Pile. Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek.

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że coraz częściej wypoczywamy poza domem. Jednak jezioro, rzeka, morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim w trakcie takiego wypoczynku liczy się nasza uwaga i przezorność. O bezpieczeństwie, zachowaniu zdrowego rozsądku i ostrożności, rozmawiały z dziećmi policjantki z pilskiej komendy.

Spotkanie odbyło się w miasteczku ruchu drogowego przy pilskiej komendzie. Zaczęło się od prelekcji na temat bezpiecznego zachowania podczas letnich zabaw na podwórku, postępowania z nieznajomymi, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantki bardzo wyraźnie podkreśliły, jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą. Dzieci doskonale poradziły sobie z odpowiedziami na pytania dotyczące numerów alarmowych. Podkreśliły też, że numer alarmowy nie służy do zabawy, ale by ratować ludzi.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały upominki, a także elementy odblaskowe, by zawsze być widocznym, a szczególnie w nadchodzącym okresie wakacyjnym.

mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

policjantki_rozmawialy00

policjantki_rozmawialy05 policjantki_rozmawialy01 policjantki_rozmawialy02 policjantki_rozmawialy03 policjantki_rozmawialy04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *