Policyjna klasa z ZSP nr 2 w Pile wśród najlepszych

W dniach 23-24 maja br. w Pile odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych. W turnieju rywalizowały reprezentacje 25 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. W klasyfikacji generalnej reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile zajęła trzecie miejsce.

VIII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych jest organizowany przez Szkołę Policji w Pile we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej i odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji, Starosty Pilskiego, Prezydenta Miasta Piły oraz Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów przy Szkole Policji w Pile. Jego zadaniem jest upowszechnianie wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracja młodzieży klas o profilu policyjnym.

Udział w finale poprzedziły eliminacje w trzech ośrodkach szkolenia policyjnego w Katowicach, Legionowie i Pile, do którego przystąpiło 80 szkół. Do finału turnieju zakwalifikowało się 25 drużyn reprezentujący szkoły z: Białobrzegów, Białego Boru, Białegostoku, Czarnkowa, Częstochowy, Gościna, Gromnika, Jarocina, Komornicy, Lubomierza, Łodzi, Malborka, Marcinkowic, Oławy, Opalenicy, Piechowic, Piły, Płońska, Poznania, Pruszkowa, Słupska, Suwałk, Środy Wielkopolskiej, Zduńskiej Woli i Żor.

Czteroosobowe drużyny brały udział w następujących konkurencjach: teście umiejętności strzeleckich, teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, teście sprawności fizycznej (tor przeszkód) i sprawdzianie obejmującym ogólną wiedzę o Policji. W ramach turnieju uczestnicy wzięli też w wykładzie podkomisarza Pawła Leśniewskiego „Narkotyki i dopalacze” a także – w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka Zaginionego – posiali niezapominajki. Sędzią Głównym turnieju był podinspektor Wojciech Thiel.

W klasyfikacji generalnej I miejsce zdobyła drużyna Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, II miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku, a III miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Jest to kolejny sukces naszej szkoły w tym turnieju, bowiem w 2011 r. zdobyła ona II miejsce, w 2012 r. i 2013r.  I miejsce, w 2014 r. III miejsce. Gratulujemy!

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

policyjna_klasa_zsp00

policyjna_klasa_zsp09 policyjna_klasa_zsp01 policyjna_klasa_zsp02 policyjna_klasa_zsp03 policyjna_klasa_zsp04 policyjna_klasa_zsp05 policyjna_klasa_zsp06 policyjna_klasa_zsp07 policyjna_klasa_zsp08

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *